lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

witamy na stronie naszej szkoły
Jesteś tu: » Strona główna » Szkolny Klub Wolontariusza » Działania Szkolnego Klubu Wolontariusza

Działania Szkolnego Klubu Wolontariusza

 

 

 

ZŁOTY MEDAL DLA NASZYCH WOLONTARIUSZY


W piątek 26 września 2014r. wszyscy członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z opiekunem p. Agnieszką Pawłowską wzięli udział w uroczystej ,, II Bobolickiej Gali Wolontariatu”, na której zostali odznaczeni medalami i otrzymali dyplomy w podziękowaniu za działalność wolontarystyczną. Podczas Gali wolontariusze mieli przyjemność wysłuchać koncertu zespołu ,,Telepathia” i obejrzeć prezentacje przygotowane przez Jurka Owsiaka i inne Kuby Wolontariuszy. 

UDZIAŁ W AKCJI ,,SZKOŁO POMÓŻ I TY”


Każdego roku bierzemy udział w różnych akcjach charytatywnych tj. ,,Szkoło Pomóż i Ty”. W ramach akcji sprzedajemy tzw. Cegiełki, a zebrane środki przekazujemy na konto fundacji. W ten sposób pomagamy chorym, niepełnosprawnym dzieciom.

Tegoroczna akcja, stawia za cel pomoc 17-letniemu Kamilowi Dominiak, który od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Kamil jest bardzo pogodny i otwarty pomimo własnych ograniczeń. Każdego dnia stawia czoło nowym wyzwaniom, dlatego oprócz systematycznej rehabilitacji potrzebuje zakupu sprzętu do edukacji i obsługi komputera za pomocą ruchów gałek ocznych tj. „PCEye Go”. Koszt „PCEye Go”około 22 000 zł przewyższa możliwości finansowe rodziny Kamila, dlatego od ofiarności i dobroci ludzi o otwartym sercu zależeć będzie jego edukacja.

Mamy nadzieję, że zebrana przez nas kwota prawie 200 zł przyczyniła się do spełnienia marzenia Kamila.

ZBIÓRKA SŁODYCZY, MASKOTEK I ARTYKUŁÓW SZKOLNYCH


Nawiązaliśmy życzliwą współpracę ze Szpitalem Wojewódzkim w Koszalinie. Przed Świętami Bożego Narodzenia lub Wielkanocą organizujemy zbiórkę słodyczy dla dzieci pozostających w oddziale szpitalnym na święta.

 

 

 

 

ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK TRWA CAŁY ROK! PRZYŁĄCZ SIĘ I NAKRĘĆ SIĘ Z NAMI NA POMAGANIE INNYM !!!!


Zbieramy plastikowe nakrętki, które przekazujemy rodzicom chorych dzieci. Pieniądze z ich sprzedaży umożliwiają zakup specjalistycznego sprzętu potrzebnego do kosztownej rehabilitacji. Do współpracy włączyliśmy Sołectwo Stare Borne i prowadzimy akcję zbierania nakrętek z Panią Sołtys i okolicznymi mieszkańcami.

 

 

 

 

 

POMOC SENIOROM

Nie zapominamy o osobach starszych. Systematycznie pomagamy seniorom w pracach porządkowych, np. zimą pomagamy odśnieżać wjazdy i przynosić drewno na opał, a jesienią grabić liście.

 

 

 

 

 

 

ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT


Zwierzęta też nie pozostają nam obojętne. Raz w roku organizujemy zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska w Szczecinku i dla bobolickich kotów. Akcja nosi tytuł ,,Zamiast lizaka kup karmę dla zwierzaka”.

 

 

DBAMY O MIEJSCA PAMIĘCI


Systematycznie opiekujemy się Pomnikiem Belgijskich Jeńców Wojennych w Starem Bornem:

  • Dwa razy w roku organizujemy w naszej szkole zbiórkę zniczy.

  • Znicze stawiamy i zapalamy raz w tygodniu.

  • Raz w miesiącu prowadzimy prace porządkowe.

  • Kilka razy w roku organizujemy wyjścia pod Pomnik Belgijskich Jeńców Wojennych w Starem Bornem i Cmentarz w Drzewianach. Stawiamy kwiaty, zapalamy znicze i nawiązujemy do tradycji i historii naszego kraju.

 

 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY


Każdego roku w styczniu jednoczymy się ze wszystkimi wolontariuszami w Polsce i kwestujemy w naszych miejscowościach. Z całego serca cieszymy się, że możemy być tam, gdzie jesteśmy potrzebni.

W tym roku kwestowały w miejscowościach Stare Borne i Drzewiany dwie nasze wolontariuszki: Martyna Dęga i Marta Pałasińska pod opieką pani Agnieszki Pawłowskiej opiekuna Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Drzewianach. Mimo kapryśnej pogody i dzięki wielkim sercom ludzi, udało nam się zebrać kwotę 577,15 złotych. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do WOŚP.

 

 

Opracowanie: szkolnastrona.pl