lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

witamy na stronie naszej szkoły
Jesteś tu: » Strona główna » Promocja » W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO W SIECI – SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO W SIECI – SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

    8 stycznia zorganizowano w szkole spotkanie z policjantką. W szkolne mury przybyła Pani Maria Czajkowska, policjantka z Komendy Policji w Koszalinie, na co dzień zajmująca się nieletnimi i profilaktyką. Dla naszych uczniów przygotowała i przeprowadziła zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

    Termin i tematyka spotkania nie były przypadkowe. Zbliżają się ferie zimowe, więc wiele dzieci z pewnością spędzi czas przy komputerze. W Internecie, poza przyjemnościami, można natknąć się na niebezpieczne treści czy skontaktować się z nieodpowiednimi osobami.

    Pani policjantka przygotowała filmy edukacyjne, przeprowadziła z dziećmi rozmowy. Uczuliła na skutki przemocy w sieci oraz wskazała czyhające niebezpieczeństwa. W sposób przystępny ukazała niepożądane skutki nieprzemyślanego umieszczania i rozprzestrzeniania prywatnych materiałów czy też zamieszczania materiałów bez zgody osoby uprawnionej.

    Z okazji zbliżających się ferii przypomniała także zasady bezpiecznych zabaw zimowych, zwróciła uwagę na dobór miejsca oraz konieczność informowania rodziców o miejscu pobytu czy zabawy. Uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie numerów alarmowych oraz zasad prawidłowego wzywania pomocy.

    Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie ciekawych i pouczających zajęć.

Na terenie szkoły spotkanie zorganizowały Pani Maria Mokrzycka – Karepin i Pani Renata Bobowicz.

 

Renata Bobowicz

Maria Mokrzycka – Karepin

Opracowanie: szkolnastrona.pl