Jesteś tu: » Strona główna » Promocja » Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest od 25 listopada 2002 roku. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia.  Mały, duży,  kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był jedynym kompanem do zabawy, towarzyszem podróży, przyjacielem, któremu można bezgranicznie powierzyć swoje sekrety, lekiem na nocne koszmary.

Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były też eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”.

Obecnie w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe miśki. bardzo  są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek :  Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie.

Dzięki pracownikom Biblioteki Publicznej w Bobolicach mieliśmy okazję spotkać się z Misiem Krzysiem i jego przyjacielem Misiem Pysiem, którzy zorganizowali naszym uczniom bardzo ciekawe zajęcia. Uczniowie nie mieli czasu na nudę, ponieważ atrakcjom nie było końca. Były tańce, wierszyki, bajki i zagadki. Pluszowi goście zachęcali naszych uczniów do czytania książek, dzięki którym  wzbogacamy zasób słownictwa, uczymy się empatii, pobudzamy nasz mózg do efektywniejszej pracy.

Serdecznie dziękujemy za fantastyczna zabawę i zapraszamy za rok.  Uśmiech

Magdalena Jankowska