Jesteś tu: » Strona główna » Przygotowania do 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Przygotowania do 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

• MAMY ZWYCIĘZCĘ KONKUSU POETYCKIEGO „WIERSZE PATRIOTYCZNE” !

Konkurs „Wiersze patriotyczne” zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Bobolicach. Spośród autorów nadesłanych prac jury konkursowe wyłoniło laureatów i wyróżnionych.

Z wielką radością i dumą przyjęliśmy wiadomość, iż I miejsce w kategorii uczniów klas 1-3 zdobył uczeń II klasy naszej szkoły MACIEJ IŻAK.

Serdecznie gratulujemy!

Renata Bobowicz

• KONKURS LITERACKI „Wiersze patriotyczne”

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała Konkurs Literacki „Wiersze patriotyczne”.

O naszej Ojczyźnie, jej historii i drodze do wolności powinien wiedzieć każdy. Tworzenie utworów literackich jest dobrą okazją do przypomnienia sobie losów naszego kraju, do wyrażenia swoich patriotycznych uczuć. Uczniowie naszej szkoły zdecydowali się podjąć literackie wyzwanie. W klasach II- III pod kierunkiem wychowawczyni swoje prace przygotowali Maciej Iżak i Brajan Pawłowski. Z pewnością ich literackie próby powstawały z pomocą rodziców. I dobrze! Przecież o Polsce należy rozmawiać, jej historię przekazywać młodszym pokoleniom, uczyć szacunku i zaszczepiać miłość, bo jak powiedział Cyceron „Historia jest nauczycielką życia”.

Renata Bobowicz