Szkoła Podstawowa w Drzewianach

76-020 Bobolice

Drzewiany 76

Jesteś tutaj: Start / Promocja

Promocja

 

 

Artykuły

Mikołaj u przedszkolaków

Mikołaj w odwiedzinach u Przedszkolaków

w SP w Drzewianach

            6 grudnia to dzień, na który czeka każde dziecko, wypatrując od rana Świętego Mikołaja. A w domach czujemy już atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i zapach pierniczków.

            I oto nadszedł ten długo wyczekiwany dzień przez naszych przedszkolaków. Przez cały rok bardzo ciężko pracowały, aby spotkać się ze Świętym Mikołajem i otrzymać od niego prezent. Już od dłuższego czasu były obserwowane przez elfy i starały się nic nie ,,przeskrobać". Tego dnia ciągle nadsłuchiwały przy drzwiach radosnego okrzyku Mikołaja ,,Ho, ho, ho...". I wreszcie przybył nasz siwobrody przyjaciel wraz ze swoim pomocnikiem -  elfem. Atmosfera stała się magiczna a radości nie było końca. Dzieci otrzymały prezenty i szczerze podziękowały Mikołajowi, wręczając mu własnoręcznie ozdobione pierniczki oraz śpiewając piosenkę.

            ,,Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką wniosłeś do naszego przedszkola. Kochamy Cię mocno! Do zobaczenia za rok".

 

Agnieszka Pawłowska

Czytaj więcej o: Mikołaj u przedszkolaków

Pasowanie na ucznia i przedszkolaka

Pasowanie na Ucznia i Przedszkolaka

                 Dzień 5 listopada był wyjątkowy. Tego dnia przedszkolaki i uczniowie klasy pierwszej zebrali się w jednej sali wraz z zaproszonymi gośćmi, by świętować Pasowanie na Ucznia i Przedszkolaka.

                Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci  zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Potem nastąpił akt pasowania. Symbolem przyjęcia w poczet uczniów i  przedszkolaków, było dotknięcie ogromnym ołówkiem ramienia dziecka przez panią  dyrektor Iwonę Golas. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i upominek.
                Był to dzień pełen emocji i miłych wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci dzieci i nauczycieli.

 

 Agnieszka Pawłowska

Czytaj więcej o: Pasowanie na ucznia i przedszkolaka

11 listopada Święto Niepodległosci

Polska Nasza Ojczyzna

                11 listopada to ważny i szczęśliwy dla nas Polaków dzień, w którym oddajemy hołd tym, którzy swoim życiem zapłacili za miłość do Naszej Ojczyzny. Niech pamięć o ich czynach będzie dla każdego z nas pięknym przykładem jedności i oddania.
                 Z tej okazji 10 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Przedszkolaki wraz z nauczycielami dokładnie o 11.11 wspólnie odśpiewali hymn, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski i czcząc 102 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
                 Pamiętajmy, że historia naszego państwa nie skończyła się w dniu odzyskania niepodległości,  tworzymy ją codziennie.

 

Agnieszka Pawłowska

 

Czytaj więcej o: 11 listopada Święto Niepodległosci

Profilaktyka drogą do zdrowego życia

Profilaktyka drogą do zdrowego życia.

Fonoholizm – smoczek XXI wieku? - życie pokazuje, że uzależnienie od telefonów komórkowych to zachowanie „normalne”. Jaka norma? Alkohol – jedno z najpoważniejszych uzależnień. Jak mu przeciwdziałać? Jak zapobiegać szkodliwym i ryzykownym zachowaniom? Jakimi metodami docierać do młodzieży? Nie wspomnę o narkotykach, HIF i ADIS. Młodzież mimo wszystko chce informacji, wiedzy i rozmowy. Zajęcia z wychowania do życia w rodzinie mają na celu między innymi podniesienie świadomości dzieci i młodzieży dotyczące zagrożeń, jakie niosą ze sobą uzależnienia i zachowania ryzykowne. 23 października br. odbył się szkolny konkurs profilaktyczny „Wolni od uzależnień”.
W grupie klas IV-VI zwyciężczynią została Magdalena Petryk, II miejsce zajęła Nikola Sykus a na III miejscu uplasował się Damian Modrzejewski. Natomiast w klasach VII – VIII I miejsce zajął Krystian Lesiak, II miejsce – Nikola Pałasińska a III miejsce zajął Cyprian Bejm.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Organizator konkursu – Jolanta Pindelska

 

Czytaj więcej o: Profilaktyka drogą do zdrowego życia

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Drzewianach

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Drzewianach

       „Każdemu uczniowi radość się udziela, gdy zbliża się Dzień Nauczyciela” .Takimi słowami uczniowie naszej szkoły rozpoczęli składanie życzeń nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.
      Uczniowie dedykowali życzenia w formie koncertu życzeń oraz obdarowali wszystkich własnoręcznie wykonanymi upominkami w postaci laurek oraz koszyczków z „niespodziankami”.
Nie zabrakło również występu muzycznego, który przygotowała p. Jadwiga Szwec z najmłodszymi uczniami naszej szkoły.

Ewelina Dadan

Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Drzewianach

Pliki do pobrania