Szkoła Podstawowa w Drzewianach

76-020 Bobolice

Drzewiany 76

Jesteś tutaj: Start / Promocja

Promocja

 

 

 

Artykuły

Powiększ obraz

Mamy laureata w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Informatyczny” online.

Sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim  Konkursie „Orzeł Informatyczny” online. Jak piszą organizatorzy konkursu „Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, zaangażowanie w naukę i ambicję”.

Czytaj więcej o: Mamy laureata w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Informatyczny” online.

Dzień Dziecka

      Dzieci na całym świecie chcą być kochane i szanowane. Pragną  czuć się bezpiecznie w  rodzinnym domu, mieć szansę na optymalny rozwój. Niezależnie od koloru skóry, wyznawanej religii, kultywowanych tradycji ,mają jednakowe prawa. Różnią się potrzebami i marzeniami.

      W tym roku w naszej szkole ten szczególny dzień obchodzono zdalnie. I choć nie dane było uczniom świętować wspólnie, każde dziecko miało szansę odpocząć troszkę od szkolnych obowiązków i spędzić wolny czas według własnych upodobań.

      Uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o koleżankach i kolegach mieszkających w różnych stronach świata. Przygotowali dla nich szczere, z serc płynące życzenia.

 

Życzenia od uczniów klasy I

Z okazji Dnia Dziecka życzę wszystkim dzieciom na świecie, by nie było wojen i głodu. /Zuzia Zalas/

 

Drogie Dzieci! Pierwszy czerwca dzień radosny, kwitną kwiatki, słońce świeci… W dniu tak pięknym i wspaniałym życzę Wam sercem całym moc uśmiechu i radości, szczęścia, zdrowia, pomyślności.

/Marcel Iżak /

 

Wszystkim dzieciom na całym świecie życzę dużo zdrowia i żeby nie panował głód i żeby było dużo wody. I żeby całemu światu nie zabrakło wody i jedzenia, szczególnie dzieciom. /Mikołaj Wolin/

 

Duży czy mały dzisiaj świętuje, dziś każdy jest dzieckiem i się raduje. Każdemu życzę w Dniu Dziecka spełnienia wszystkich marzeń, ciepła rodzinnego oraz pomyślności.

/Wiktoria Mazurczak/

 

Z okazji Dnia Dziecka życzę wszystkim dzieciom dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień oraz samych szóstek.

/Karolina Walczak/

Renata Bobowicz

Czytaj więcej o: Dzień Dziecka
Powiększ obraz

Nagrodzeni w konkursach o Unii Europejskiej

9 maja to Dzień Unii Europejskiej z tej okazji uczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnych konkursach. Wszystkie prace możecie obejrzeć na grupie English Breakfast.

Oto listy nagrodzonych w poszczególnych konkurencjach, w kolejności alfabetycznej:

Czytaj więcej o: Nagrodzeni w konkursach o Unii Europejskiej

Międzynarodowy Dzień Ksiązki dla Dzieci

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIĘŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

2  kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzięń Książki dla Dzieci.  Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY).Co roku inny kraj jest gospodarzem Dnia Książki dla Dzieci.

Cały dokument  w pliku do pobrania

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Ksiązki dla Dzieci

ŚWIĘTA MAJOWE

           Przed nami majowe dni świąteczne: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Narodowe Trzeciego Maja. Międzynarodowe Święto Pracy zostało ustanowione przez  Drugą Międzynarodówkę w1891 r. dla upamiętnienia wcześniejszego o pięć lat protestu robotników w Chicago, krwawo stłumionego przez policję. Dzień Flagi obchodzimy na mocy nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej, uchwalonej przez Sejm 20 lutego 2004 r.           

Czytaj więcej o: ŚWIĘTA MAJOWE

Pliki do pobrania

?>