,,Ulubione książki moich rodziców"

W roku szkolnym 2016-17 w Szkoły Podstawowej w Drzewianach podjęliśmy wiele działań, które miały jeszcze zwiększyć i poprawić stanu czytelnictwa wśród uczniów „tekstem drukowanym”. W tym celu nauczyciele wykonali i upublicznili na głównym holu szkoły otwartą listę książek, pt. ,,Ulubione książki moich rodziców".

Poprzednie pokolenia wychowały się na książkach, które były dla nich przede wszystkim źródłem informacji, ale i również wspaniałą przygodą w świecie rzeczywistym, jak i fantastycznym. Dzisiaj uczniowie trochę rzadziej sięgają po „papierową lekturę” oraz rzadziej korzystają z doświadczeń i wiedzy swoich rodziców.

Powyższe przedsięwzięcie ma na celu wyrobienie w uczniach nawyku częstego sięgania po książkę, ale również umocnienie więzi pomiędzy dorosłymi, a młodym pokoleniem. Może to właśnie ta książka, którą przed laty z zapartym tchem czytali moi rodzice stanie się w te wakacje moją ulubiona książką. Podjęte działania mają sprawić także, aby dziecko oderwało się na dłuższą chwilę od TV czy smartfona i porozmawiało z rodzicami, ze starszym pokoleniem, czy wzięło do ręki wybraną książkę.

Lista przedstawia się następująco: W ramach zachęcenia do czytania nie tylko w j. angielskim przeprowadzonotakżę wystawę najróżniejszych książek z j. angielskiego.

Lista ulubionych książek przedstawia się następująco:

1. ,,Krzyżacy"

2. „Martwi nie kłamią” Katarzyna Bonda

3. ,,Ogniem i mieczem” X2

4. ,,Potop” X2

5. ,,Pan Wołodyjowski” X2

6. ,,Hobbit” X2

7. ,,Władca Pierścieni” X2

8. ,,Chata”

9. ,,Harry Potter” X2

10. ,,Opowieści z Narnii” X2

11. ,,W pustyni i w puszczy”