Szkoła Podstawowa w Drzewianach

76-020 Bobolice

Drzewiany 76

OBÓZ REKREACYJNO – SZKOLENIOWY MŁODZIEŻOWEJ DRUŻYNY POŻARNICZEJ I DRUŻYNY ZHP - DRZEWIANY 2019

Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i druhowie drużyny ZHP działającej przy Szkole Podstawowej  w Drzewianach   mieli możliwość uczestniczenia w kolejnym obozie rekreacyjno - szkoleniowym, który odbył się w dn.04.10.2019 r.  – 06.10 2019 r.. w Szkole Podstawowej w   Drzewianach.W obozie uczestniczyło 12 osób. Jego kierownikiem  była Pani Iwona Golas , opiekunem – wychowawcą była  Pani Maria Mokrzycka-Karepin. Tegoroczny obóz trwał trzy dni i różnił się od poprzednich wielką  różnorodnością zajęć.
Program tegorocznego obozu był bardzo atrakcyjny.

W czasie jego trwania uczniowie nie tylko spędzili miło czas, ale również nabyli umiejętności z zakresu pożarnictwa, harcerstwa. Uczestniczyli w  szkoleniu przygotowanym przez OSP Drzewiany. Prowadzone z niezwykłym zaangażowaniem  druhów OSP w Drzewianach  szkolenie dostarczyło mocnych przeżyć wszystkim uczestnikom obozu. Uczniowie mieli możliwość nie tylko wysłuchania informacji na temat  prowadzonych akcji pożarniczych, ale również możliwość obejrzenia specjalistycznego sprzętu, jakim dysponują wozy strażackie OSP w Drzewianach.  Uczestnicy szkolenia poznali zasady działania sprzętu stosowanego w czasie akcji ratowniczych. W trakcie spotkania uczyli się ,jak prawidłowo udzielać pomocy przedmedycznej. Oprócz zajęć z zakresu ochrony przeciwpożarowej, pomocy przedmedycznej uczestnicy obozu wzięli udział w kolejnej Nocy Bibliotek, która odbyła się w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Bobolicach.

Bardzo ważnym punktem obozu dla młodych  strażaków  i harcerzy była  wycieczka do Multikina w Koszalinie. Mieli oni  możliwość uczestniczenia w seansie filmowym pt.”Był sobie pies 2.

Organizowany już po raz kolejny obóz był potwierdzeniem, że zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa są ważne nie tylko dla starszych osób, ale również bliskie młodemu pokoleniu.

Maria Mokrzycka- Karepin