Szkoła Podstawowa w Drzewianach

76-020 Bobolice

Drzewiany 76

XLII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ PT: „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” ELIMINACJE powiatowe

6 kwietnia w Transgenicznym Centrum Edukacji Ekologicznej –w Sarbinowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
„Młodzież Zapobiega Pożarom”. Najlepsi uczestnicy eliminacji gminnych otrzymali prawo walki na szczeblu powiatowym. Gminę Bobolice w II grupie reprezentowali Kacper Kokoszko, Kacper Modrzejewski - uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobolicach.
W III grupie naszą gminę reprezentowali: Gracjan Lesiak uczeń Szkoły Podstawowej
w Drzewianach i Paweł Halasz – uczeń Szkoły Podstawowej w Bobolicach. Laureaci konkursów gminnych zostali podzieleni na trzy grupy: szkoła podstawowa, gimnazjum +VII, VII klasa szkoły podstawowej, szkoły ponadgimnazjalne.

Część pisemna składała się z 30 pytań. Najlepsze trzy osoby z każdej grupy zostały zakwalifikowane do części ustnej. Na tym etapie konkursu uczestnicy musieli odpowiadać
na 5 pytań. Ich odpowiedzi oceniała komisja.

Klasyfikacja końcowa w poszczególnych grupach przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa – szkoła podstawowa

1. Kacper Kokoszko – I miejsce

2. Kacper Modrzejewski – III miejsce

II grupa wiekowa – klasa VII, VIII, gimnazjum

1. Gracjan Lesiak – II miejsce

2. Paweł Halasz – III miejsce

Laureaci pierwszych miejsc w poszczególnych grupach będą reprezentować powiat koszaliński w finale wojewódzkim województwa zachodniopomorskiego, który odbędzie się 27 kwietnia 2019 roku w Wałczu.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczeniom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku
w konkursie. Bardzo dziękuję za bardzo duży wkład pracy włożony w przygotowanie
do turnieju.

Serdecznie gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu!

Opiekun MDP:

Maria Mokrzycka-Karepin