Jesteś tu: » Strona główna » Innowacja pedagogiczna " Czytam,bo lubię!" » DETEKTYWISTYCZNA NOC W MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BOBOLICACH

DETEKTYWISTYCZNA NOC W MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BOBOLICACH

2 czerwca 2017 roku członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i drużyna harcerska uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, organizatorem, której była
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Bobolicach. Tegoroczne hasło akcji, obejmujące swym zasięgiem wszystkie biblioteki, zostało zawarte w słowach: „Czytanie porusza”.

W tym roku w bibliotece została zorganizowana Detektywistyczna Noc, w której wzięło udział 50 osób. Tak duża ilość uczestników wskazuje na to, iż lubią oni rozwiązywać zagadki i podoba im się to wszystko, co jest niezwykle tajemnicze.

Uczestnicy spotkania zostali podzieleni na pięć zespołów, z których każdy otrzymał określone zadania do wykonania dotyczące rozwiązania zagadki zniknięcia książek detektywistycznych pochodzących z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bobolicach. Poszczególne drużyny musiały także odnaleźć rekwizyty związane z książkami i stworzyć portret pamięciowy sprawcy. Kolejnym punktem programu był detektywistyczny seans filmowy i Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnicy spotkania oglądali film „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra”. Natomiast Klub Książki rozwiązywał zagadki kryminalne i analizował książki Agaty Chrtistie.

Organizatorzy zadbali także o poczęstunek. Wszyscy uczestnicy doskonale bawili się
i pełni wrażeń po zakończonej akcji wrócili do swoich domów. Serdecznie dziękujemy za doskonałą organizację akcji Noc Bibliotek.

p. Maria Mokrzycka-Karepin