Jesteś tu: » Strona główna » NA SPORTOWO » Rozgrywki gminne w piłce nożnej chłopców i dziewcząt

Rozgrywki gminne w piłce nożnej chłopców i dziewcząt

14 kwietnia br., dziewczęta i chłopcy SP w Drzewianach udali się na gminne rozgrywki w piłce nożnej, które miały miejsce na Orliku przy gimnazjum w Bobolicach. Drużynę dziewcząt reprezentowały: Roksana Serowska, Marta Pałasińska, Wiktoria Lesiak, Natalia Zientek, Zuzanna Poboży, Katarzyna Zakrzewska, Wiktoria Jastrowska, Małgorzata Obławska i Amelia Dolińska, natomiast drużynę chłopców: Dominik Serowski, Michał Malinowski, Rafał Paterek, Konrad Poboży, Konrad Serowski, Radosław Rylik i Mateusz Serowski. W trakcie turnieju nasze dziewczęta rozegrały dwa spotkania.

Pierwszy mecz przegrały ze SP w Bobolicach 0 : 7, a drugi wygrały 2 : 0 ze SP w Dargini, co dało im II miejsce w turnieju. Cięższą przeprawę mięli chłopcy, którzy rozegrali trzy spotkania. Najcięższy, przegrany bój stoczyli ze SP w Bobolicach, która okazała się zdecydowanie lepsza pokonując naszych chłopców 0 : 5. Kolejne spotkania były bardziej wyrównane. SP w Dargini okazała się nieznacznie lepsza odnosząc zwycięstwo 0 : 2.  Przyszedł czas na ostatni i jak się okazało zwycięski mecz z uczniami z Kurowa. Po wyrównanym spotkaniu młodzi piłkarze z Drzewian zwyciężyli 1 : 0 i zajęli ostatecznie III miejsce w gminie. Na wyróżnienie zasługują wszyscy nasi uczniowie, którzy brali udział w rozgrywkach w tym dniu. Na szczególną jednak pochwałę zasługuje Mateusz Serowski, uczeń  drugiej klasy, który wykazał się olbrzymim zaangażowaniem, nieustępliwością, walką do samego końca, dobrymi umiejętnościami piłkarskimi,  wszystkimi tymi cechami, które cechują dobrego piłkarza. Brawo za walkę i grę do samego końca.

Piotr Grzybowski