Jesteś tu: » Strona główna » MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA -MDP » OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY POD HASŁEM: „ZAPOBIEGAJMY POŻAROM 2017” – etap szkolny

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych i Zarządy Oddziałów Związku przy współpracy innych instytucji i organizacji już poraz kolejny raz byli organizatorami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: "Zapobiegajmy pożarom”.

W tym roku w Szkole Podstawowej w Drzewianach odbyła się kolejna jego edycja.

Tematyka konkursu była bardzo różnorodna i obejmowała m. in. udział jednostek straży pożarnej w akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych oraz w szkoleniu, zawodach, działalności prewencyjnej, kulturalnej i historii pożarnictwa.

Głównym celem konkursu było zainteresowanie dzieci, młodzieży ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk jak również rozwój uzdolnień plastycznych uczniów. Uczestnikami konkursu mogły być dzieci, młodzież, dorośli oraz twórcy amatorzy. Konkurs obejmował sześć grup wiekowych. Przedmiotem konkursu były prace w dziedzinie malarstwa, rysunku, grafiki, tkactwa, rzeźby, metaloplastyki.

Autorami prac plastycznych byli uczniowie klas IV-VI. Ogółem na konkurs wpłynęło
13 prac.

Komisja konkursowa 08 listopada 2017 roku dokonała rozstrzygnięcia konkursu.
Spośród prezentowanych prac wybrano 10 najlepszych w kategorii klas IV -VI.

Końcowe wyniki klasyfikacji szkolnego etapu konkursu plastycznego
”Zapobiegajmy pożarom” przedstawiają się następująco:

III GRUPA – KLASY IV – VI:

I miejsce – Radosław Rylik kl. V

II miejsce – Zuzanna Rylik kl. IV, Cyprian Bejm kl. IV, Amelia Dolińska kl. VI

III miejsce – Nikola Pałasińska kl. IV, Amelia Misztal kl. V, Patryk Górak kl. VI

IV miejsce – Justyna Kobylska kl. V, Agata Pyziołek kl. V, Patryk Lesiak kl. V

WYRÓŻNIENIA:

• Klaudia Lesiak kl. VI

• Krystian Lesiak kl. V

• Agata Pyziołek kl. V

Do etapu Miejsko-Gminnego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom 2017” zakwalifikowały się prace uczniów, którzy zajęli miejsca I - IV. Wszyscy uczestnicy zmagań konkursowych otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez szkolnego organizatora konkursu - opiekuna MDP: p. Marią Mokrzycką-Karepin