Jesteś tu: » Strona główna » MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA -MDP » INTEGRACJA I ZABAWA

INTEGRACJA I ZABAWA

Drużyna „ Sokole Oko” i członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej
w dniach 02. 06. 2017 r. - 04.06.2017 r. uczestniczyli w dwudniowych zajęciach sportowo – rekreacyjnych w Szkole Podstawowej w Drzewianach. Swoje spotkanie rozpoczęli od wspólnego uczestnictwa w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, organizatorem, której była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Bobolicach. Tegoroczne hasło akcji, obejmujące swym zasięgiem wszystkie biblioteki, zostało zawarte w słowach: „Czytanie porusza”.

W tym roku w bibliotece została zorganizowana Detektywistyczna Noc, w której wzięło udział 50 osób z terenu całej gminy Bobolice. W czasie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali określone zadania do wykonania dotyczące rozwiązania zagadki zniknięcia książek detektywistycznych pochodzących z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bobolicach. Harcerze i MDP uczestniczyli także w kolejnym punkcie programu,
którym był detektywistyczny seans filmowy i spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Pełni wrażeń uczestnicy Nocy Bibliotek udali się do Szkoły Podstawowej w Drzewianach, gdzie po kolacji udali się na nocleg.

Kolejny dzień rozpoczął się od porannego apelu, po którym uczniowie uczestniczyli
w zajęciach rekreacyjno - sportowych, seansie filmowym oraz licznych zabawach grupowych. Podsumowaniem spotkania były gry terenowe i podchody oraz ognisko.
W czasie dwudniowego pobytu w szkole harcerze i członkowie MDP odwiedzili Pomnik Belgijskich Jeńców wojennych, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Następnego dnia rano po smacznym śniadaniu wszyscy uczestnicy spotkania pełni wrażeń i w dobrych humorach wrócili do swoich domów. Organizatorami dwudniowych zajęć był Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drzewianach p. Iwona Golas i Opiekun MDP
p. Maria Mokrzycka-Karepin.

Cieszymy się ogromnie, że nasi uczniowie chętnie uczestniczą w takich wydarzeniach. Serdecznie dziękujemy pani Elżbiecie Górak za pomoc w czasie zajęć.

Opiekun MDP:

Maria Mokrzycka-Karepin