Jesteś tu: » Strona główna » DZIAŁAJ LOKALNIE VII » Cztery pory roku w ogrodzie

Cztery pory roku w ogrodzie

Jak wygląda ogród botaniczny w różnych porach roku? Jakie gatunki roślin zachwycają w poszczególnych miesiącach i które zwierzęta najchętniej odwiedzają ogród?

Na te i na wiele innych pytań uczniowie Szkoły Podstawowej w Drzewianach oraz podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koszalinie otrzymali odpowiedzi od Pani Grażyny Zyber. Właścicielka Ogrodu Botanicznego „Wiciokrzew” we Włokach przygotowała niezwykle interesującą, pełną ciekawostek prezentację multimedialną „Cztery pory roku w ogrodzie”. Pokaz slajdów opatrywała zajmującymi komentarzami, które poszerzały wiedzę uczniów na temat fauny i flory. W sposób konsekwentny namawiała do rozwijania zainteresowań przyrodniczych, bycia „ciekawskim” podróżnikiem, dociekliwym obserwatorem. W tej lekcji przyrody udział brali także pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów. Wszyscy razem przygotowywali także kiermasz zdrowej żywności. Kiedy to starsi uczniowie robili sałatki owocowe i warzywne, serwowali twarogowe pasty z jarzynami        i zdrowe soki, najmłodsi rozwiązywali zagadki dotyczące zdrowego odżywiania, wyklejali sylwety owoców i warzyw, tworząc dekorację do stoiska z pysznymi i zdrowymi przekąskami. Organizowane przedsięwzięcie  zgromadziło wielu chętnych do skosztowania zdrowej żywności, do poznawania bogactwa otaczającego nas świata przyrody i wreszcie tych, którzy chcą go podziwiać razem z niepełnosprawnymi przyjaciółmi.

Spotkanie to miało miejsce w Szkole Podstawowej w Drzewianach dnia 15 grudnia 2011r. i było ostatnim, podsumowującym realizację projektu „Wspólna praca i zabawa – integracja świetna sprawa”, dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Nauka dla Środowiska.

Koordynator projektu

Renata Bobowicz