Jesteś tu: » Strona główna » DZIAŁAJ LOKALNIE VII » I wizyta w Ogrodzie Botanicznym we Włokach

I wizyta w Ogrodzie Botanicznym we Włokach

Z dniem 1 września  nasza szkoła rozpoczęła realizacjęprojektu " Wspólna praca i zabawa - integracja świetna sprawa". Środki finansowe na jego realizację otrzymaliśmy w ramach Programu "Działaj Lokalnie VII" od Fundacji Nauka dla Środowiska działającej w imieniu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i POlsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Realizowany projekt zakłada współpracę naszej szkoły ze Specjalnym Ośrdokiem Szkolno - Wychowawczym  w Koszalinie i Ogrodem Botanicznym
" Wiciokrzew" we Włokach.

27 września uczniowie klas 0 - III wraz z opiekunami i kilkorgiem rodziców odwiedzili ogród, w którym zapoznali się z podopiecznymi SOSW.  Wraz z nimi podziwiali bogactwo przyrody, zapoznawali się z planem prac pielęgnacyjno - porządkowych. Zebrali elementy przyrodnicze, do wykorzystania w przygotowywanych albumach. Pierwsza wizyta w ogrodzie była ciekawa, zachęciła uczniów do bardziej wnikliwej obserwacji świata przyrody. Podtrzymywana współpraca z SOSW udowodniła, że tolerancja i szacunek dla niepełnosprawnych są jednym z właściwie wykonywanych zadań wychowawczych naszej szkoły.

Koordynator

Renata Bobowicz