Jesteś tu: » Strona główna » Szkolne Koło PCK

Szkolne Koło PCK

Założenia i cele:

Nasze koło zajmuje się organizowaniem wielu pożytecznych wydarzeń,

konkursów z wiązanych ze zdrowiem oraz pomaganiem potrzebującym

(np. poprzez drobnych opłaty członkowskie,

które są przekazywane do Oddziału Regionalnego PCK w Koszalinie).

Uczy w teorii i praktyce jak ważne jest dbanie o zdrowie i higienę, jak można pomagąć innym,

jak udzielić pierwszej pomocy oraz innych pożytecznych na codzień rzeczy.

Na korytarzu szkolnym wywieszane są gazetki z radami dotyczącymi

żywności i dbania o zdrowie.

Szkolne Koło PCK powstało we wrześniu 2013 roku.

Sekretarz: Małgorzata Obłaska

Skarbnik: Amelia Misztal

Reprezentant Marcin Kostewicz

Członkowie:
  Wiktoria  Jastrowska
Klaudia Lesiak
Martyna Pakos
Małgorzata Obławska
   Krystian Lesiak

Wiktoria Jastrowska

Maria Mokrzycka- Karepin
Grażyna Jankowska

Iwona Golas

Marcin  Kostewicz

Maria Wojtowicz- Gręźlikowska

Ewelina Dadan

• Konkurs PCK „Największy zbieracz złota PCK”

Zakończono zbiórkę monet na funduszy na dofinansowanie kolonii socjalnej dla dzieci pochodzących z najbiedniejszych rodzin. Dzięki temu uaktywniono środowisko dziecięco-młodzieżowych oraz rodziców i uwrażliwiono na potrzeby drugiego człowieka.

W tym roku łącznie zebrano 19,54zł i w całości wpłacono na konto PCK w Koszalinie

Dziękujemy za wpłaty.

Opiekun SK PCK

Marcin Kostewicz

• WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU „KAŻDA KROPLA RATUJE ŻYCIE”

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na rolę krwi i krwiodawstwa, rozwijanie talentu plastycznego uczniów.

Konkurs przeznaczony był dla klas II-III.

Wyniki:

I miejsce Agata Pyziołek

II  miejsce Justyna Kobylska

III  miejsce Wojciech Obławski

Organizator Marcin Kostewicz

• Zdrowe zęby – piękny uśmiech

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Oddział Rejonowy PCK w Koszalinie. Celem konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci. Oryginalne, pomysłowe i nieszablonowo wykonane były prace Patrycji Wolech, Marleny Wiśniewskiej, Dominiki Trochy, Natalii Zientek, Zuzanny Lesiak. Ich prace zostały przesłane do organizatorów. Dziewczynkom życzymy powodzenia. Na terenie szkoły konkurs organizowała Pani Renata Bobowicz.

Renata Bobowicz

• „JAK AKTYWNIE SPĘDZAM CZAS WOLY”

SZKOLNE KOŁO PCK  zorganizowało konkurs plastyczny przeznaczony dla uczniów klas O-VI. Prace przygotowane zostały w dowolnej technice i dowolnym formacie. Wszystkie były zgodne z tematem, prezentowały formy aktywnego wypoczynku w różnych porach roku. Konkursowe jury postanowiło nagrodzić prace: Krystiana Lesiak (kl.I), Martyny Dęgi,  Dominiki Trochy ( obie z kl.V) oraz Patrycji Wolech (kl.VI). Konkurs przygotowali i ufundowali nagrody Pani Renata Bobowicz i Pan Marcin Kostewicz.

• SZKOLNY KLUB WIEWIÓRKA PCK

Szkolny Klub Wiewiórka PCK rozpoczął swoją działalność w październiku. Jego praca opiera się na założeniach programu Super Wiewiórka – Przyjaciółka Oli i Kuby, opracowanego w 2001r. przez wolontariuszy PCK , a wzorowanego na programie Młodzieży Słowackiego Czerwonego Krzyża „Evicka nam ochorela”.

Cele programu to wykształcenie nawyków dbałości o bezpieczeństwo, higienę, tolerancję i pomoc potrzebującym u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Tematyka zajęć prowadzonych w ramach programu koreluje z zadaniami przyjętymi do realizacji przez wychowawców, planem pracy pielęgniarki szkolnej, toteż zajęcia odbywają się we współpracy z nimi. Koordynatorem Klubu Wiewiórka na terenie szkoły jest Pani Renata Bobowicz.

Dotychczas przewodnicy po programie, Ola i Kuba, zapoznali dzieci z podstawowymi zasadami ruchu drogowego, podstawami zdrowego stylu życia i higieny, zasadami higieny jamy ustnej. Uczniowie zostali także zapoznani z niebezpieczeństwami związanymi z zabawami na śniegu i lodzie. Pielęgniarka szkolna przeprowadziła zajęcia prawidłowego mycia zębów, właściwego odżywiania się, higieny ciała. Uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym „Jak aktywnie spędzam czas wolny” oraz konkursie organizowanym przez OR PCK w Koszalinie „Zdrowe zęby – piękny uśmiech”.

| Strona 1 | Strona 2 |