lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

witamy na stronie naszej szkoły
Jesteś tu: » Strona główna » Kalendarium

Kalendarium

 Rok szkolny 1946/47


1.06.1946 r. Józef i Michalina Piesieccy otworzyli w Drzewianach szkołę podstawową.

Rok szkolny 1948/49


Został podniesiony stopień organizacyjny szkoły do sześciu klas. Kierownictwo objąłTadeusz Paradowski. Państwo Piesieccy przenieśli się do Bobolic.

Rok szkolny 1951/52


Zorganizowano w Drzewianach pełną szkołę podstawową w której zatrudnionych zostało trzech nauczycieli. Kierownikiem został Ludwik Assanowicz.

Rok szkolny 1953/54


Kierownictwo szkoły powierzono 18-letniemu absolwentowi Liceum Pedagogicznego w Inowrocławiu Kazimierzowi Kempińskiemu. Funkcję tę pełnił do 1955 roku.

Rok szkolny 1955/56


Kierownikiem szkoły został Tadeusz Pawlik, a obsadę kadrową stanowili trzej nauczyciele. Szkoła liczyła 92 uczniów.

Rok szkolny 1956/57


Nastąpiły w szkole zmiany personalne. Do pracy został przyjęty Fabisiak Damazy -nauczyciel o zdolnościach w dziedzinie sportu, który w krótkim czasie rozbudził u dzieci duże zainteresowania sportowe.

Rok szkolny 1958/59


Znów zmiany kadrowe. Damazy Fabisiak przeniósł się do szkoły w Bobolicach, Wrócił z wojska Tomasik Jan, a kierownika Tadeusza Pawlika powołano do służby wojskowej. Kierownictwo szkoły objął były uczeń Bronisław Malinowski.
Wzrosła liczba uczniów w szkole, w związku z tym została podjęta inicjatywa budowy nowej szkoły podstawowej w Drzewianach. Pomocne w realizacji zadania stały się artykuły, które ukazały się w "Głosie Koszalińskim" 15.02.1961 r., 29.12.1961 r. i jesienią 1962 roku.

Rok szkolny 1962/63


W połowie kwietnia 1963 roku przejęto plac budowy, na którym miał stanąć budynek nowej szkoły.
Istniejąca szkoła została podłączona do sieci telefonicznej.

Rok szkolny 1963/64


We wrześniu 1963 roku rozpoczęto budowę nowej szkoły. Roboty budowlane zakończono wiosną 1964 roku.

Rok szkolny 1964/65


Dnia 22 listopada 1964 roku Przewodniczący Powiatowej Rady Narodowej Bolesław Andryszewski dokonał uroczystego otwarcia nowej szkoły, w której uczyło się ponad 170 uczniów.

Rok szkolny 1966/67


Z dniem 1 września 1966 roku została wprowadzona ośmioklasowa szkoła podstawowa.

Rok szkolny 1968/69


W szkole została założona instalacja CO.

Rok szkolny 1969/70


Odbył się zjazd nauczycieli geografii z powiatu koszalińskiego.
Zakończono remont starego budynku szkoły (czerwiec 1970 r).

Rok szkolny 1970/71


Z okazji 25-lecia istnienia szkoły życzenia nadesłała pierwsza nauczycielka Michalina Piesiecka.

Rok szkolny 1972/73


Redaktor Polskiego Radia w Koszalinie pani Irena Kwaśniewska nagrała w szkole audycję na temat form popularyzujących ideę oszczędzania wśród dzieci. Audycję nadano w Warszawie dnia 9.10 1972 r. w drugim programie Polskiego Radia.

Rok szkolny 1973/74


Z kierownictwa szkoły zrezygnował Bronisław Malinowski. Nowym szefem - dyrektorem została Ada Kadowska.

Rok szkolny 1974/75


Rodzice wyremontowali dach budynku i odnowili pomieszczenia szkoły.

Rok szkolny 1977/78


Dyrektorem szkoły została Jadwiga Wojciechowska.

Rok szkolny 1980/81


Mieszkańcy sołectwa Drzewiany w czynie społecznym wykonali remont nowego budynku szkoły.

Rok szkolny 1983/84


Pracujący nauczyciele położyli szczególny nacisk na współpracę szkoły z domem rodzicielskim poprzez zebrania i kontakty indywidualne z rodzicami uczniów.

Rok szkolny 1984/85
Dnia 1 września 1984 r. obowiązki dyrektora szkoły objęła mgr Jolanta Pindelska. Uczennica Bożena Surówka zajęła drugie miejsce w Gminnej Olimpiadzie Języka Rosyjskiego. Dnia 21 maja 1985 r. uczniowie wraz z wychowawczynią pojechali na wycieczkę zawodoznawczą do Koszalina.


Rok szkolny 1985/86


Uczennica Anna Obławska zajęła I miejsce w gminnym konkursie "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne".
Uczeń Radosław Serowski zajął I miejsce na szczeblu gminy w Turnieju Tenisa Stołowego.
Dnia 27 maja 1986 r. z okazji Dnia Matki harcerski zespół "Kormorany" wystąpił ze swoim repertuarem w Klubie Seniora w Bobolicach.
W dniach 19 - 22 czerwca 1986 r., z okazji 30 rocznicy powstania Chorągwi Koszalińskiej, odbył się zlot harcerzy Ziemi Koszalińskiej. Hufiec Bobolice reprezentowany był przez Szczep Drzewiany.

Rok szkolny 1986/1987


Uczennica Renata Jaworska zdobyła I miejsce na szczeblu gminy Bobolice w konkursie języka rosyjskiego, wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim, oraz zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego w konkursie recytatorskim Poezji i Prozy Radzieckiej.
Klasa VIII sadziła drzewka w Nadleśnictwie Bobolice, a zarobione pieniądze przeznaczono na Narodowy Fundusz Pomocy Szkole.
Sylwia Wiśniewska, w nagrodę za dobre wyniki w nauce i pracę społeczną, pojechała na obóz harcerski do Prenzlau (NRD).
Za rok szkolny 1986 / 87 Szkoła Podstawowa w Drzewianach w konkursie PCK "Nasza szkoła czysta i zdrowa" zdobyła III miejsce w rejonie szczecineckim, a XI miejsce w województwie koszalińskim.
Szkoła w Drzewianach zajęła II miejsce na szczeblu gminy Bobolice w konkursie Szkolnych Kas Oszczędności i zakwalifikowała się do konkursu wojewódzkiego.

Rok Szkolny 1987/88


Uczennica Ewa Adaszyńska zajęła I miejsce podczas Rejonowych Biegów Przełajowych w Szczecinku.
Szkoła zajęła IV miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego na szczeblu międzyszkolnym.
Uczennica Marzena Walus reprezentowała rejon szczecinecki na Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w Tenisie Stołowym w Koszalinie.
Szkoła zajęła II miejsce w punktacji drużynowej XI Koszalińskiej Olimpiady Młodzieży w Tenisie Stołowym .
Trzy wytypowane harcerki uczestniczyły w Międzynarodowym Obozie ZHP w NRD. W XI Centralnych Manewrach Techniczno - Obronnych ZHP w Białej koło Parczewa, drużyna z Drzewian zajęła VII miejsce na 24 zespoły uczestniczące w zawodach.

Rok szkolny 1988/89


W dniu 11 listopada 1988 r. w Klubie Rolnika w Drzewianach mieszkańcy wsi i harcerze ze szkoły wspólnie świętowali 70 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Szkoła pospieszyła z pomocą potrzebującym, wysyłając pieniądze ofiarom trzęsienia ziemi w Armenii.
W wojewódzkim konkursie plastycznym "Ochrona Przeciwpożarowa" na 346 nadesłanych prac uczniowie szkoły w Drzewianach zdobyli 4 nagrody i jedno wyróżnienie.

Rok szkolny 1989/90


Uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem "Społeczna Służba Strażaków dla Ciebie i Innych" i zakwalifikowali się do udziału w Konkursie Centralnym.
Uczniowie uczestniczyli w obchodach 650 -lecia Bobolic, występując w montażu literacko-muzycznym.

Rok szkolny 1990/91


W Mistrzostwach Gminy w biegach przełajowych uczniowie zajęli I, III i IV miejsce.
W zawodach piłki ręcznej drużyna chłopców zdobyła II miejsce, tym samym zakwalifikowała się do Ligi Międzyszkolnej. Szkoła otrzymała dyplom uznania Komendy Głównej Straży Pożarnych w Warszawie za wybitne zasługi w upowszechnianiu zasad ochrony przeciwpożarowej.

Rok szkolny 1991/92


Uczniowie wzięli udział w wycieczce do Kołobrzegu i w biwaku na Orawce.

Rok szkolny 1992/93


W finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Mistrzostw Województwa Koszalińskiego w biegach przełajowych na dystansie 1500m. Kamila Król zajęła III miejsce.
W konkursie o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego na szczeblu gminy Bobolice, nasza placówka zajęła I miejsce.

Rok szkolny 1993/94


Klasa VIII w ramach zajęć zawodoznawczych zwiedziła w Koszalinie kilka szkół ponadpodstawowych. Uczniowie uczestniczyli w dwóch wycieczkach rowerowych.

Rok szkolny 1994/95


W dniach 01 -04 czerwca 1995 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której wzięli udział uczniowie klasy VII wraz ze swym wychowawcą.

Rok szkolny 1996/97
W dniach 29 maja ? 1 czerwca 1997 r. odbyła się wycieczka do Warszawy. Jej uczestnicy spotkali się z panią prezydentową Jolantą Kwaśniewską.
Uczennice: Urszula Pindelska i Paulina Górak odniosły sukces na niwie muzycznej.
Uczennica Joanna Pindelska została laureatką Rejonowego Konkursu Języka Polskiego.
Uczeń Michał Wójcik został laureatem Rejonowego Konkursu Fizycznego.
Uczennica Joanna Pindelska otrzymała nagrodę Burmistrza za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Rok szkolny 1997/98
Dzięki wsparciu Fundacji Współpracy Młodzieży Polski i Węgier "Panonia", Nadleśnictwu Bobolice oraz samorządu 14 uczniów z Drzewian wzięło udział w wycieczce do Budapesztu.
Uczennica Elżbieta Cendrowska zakwalifikowała się do udziału w XXI Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Grudziądzu.
Uczennice Elżbieta Cendrowska i Justyna Boczek otrzymały nagrodę Burmistrza za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

 


Rok szkolny 1998/99

 


Dnia 18 X 1998 r. uczniowie pojechali do Ogrodu Edukacyjnego "Wiciokrzew" w Świeszynie.
W 80 rocznicę Odrodzenia Polski uczniowie przygotowali uroczystość, w której wziął udział mieszkaniec Drzewian, autor książki "Na skraju życia" - Edward Pasieczny. Po części artystycznej odbyła się dyskusja nad książką.
Uczeń Paweł Pawłowski otrzymał dyplom za zajęcie I miejsca w konkursie "Bożonarodzeniowy kram" w kategorii "Szopek Bożonarodzeniowych".
Uczeń Kazimierz Orlikowski zdobył I miejsce w konkursie "Bożonarodzeniowy kram" w kategorii "Rysunków o tematyce świątecznej".
Pierwsza nauczycielka szkoły Michalina Piesiecka wygrała konkurs na najlepszą nauczycielkę ogłoszony przez Radio Koszalin.
Uczennica Izabela Stankowska otrzymała nagrodę Burmistrza za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.
Troje uczniów wzięło udział w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Religijnej.

 


Rok szkolny 1999/2000

 


Dnia 12 września 1999 r. z okazji Gminnych Dożynek odbyły się w Bobolicach Potyczki Sołeckie, w których wzięła udział młodzież ze szkoły w Drzewianach.
Dnia 11 stycznia 2000 r. balem przebierańców uczniowie powitali ostatni rok XX wieku.
Dnia 7 marca 2000r. dyrektor szkoły mgr Jolanta Pindelska została odznaczona medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa".
Uczennice: Katarzyna Bialic i Elżbieta Cendrowska zajęły II miejsce w Turnieju Wiedzy Pożarniczej województwa zachodniopomorskiego "Płoty 2000".
Dnia 10 maja 2000r. w niezwykle uroczystej oprawie został odsłonięty Pomnik Belgijskich Jeńców Wojennych.
Dnia 14 czerwca 2000r odbyła się wycieczka do Pragi.
Uczennica Joanna Kowalska otrzymała nagrodę Burmistrza za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.


Rok szkolny 2000/2001

 


Całoroczną współpracę z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego w Koszalinie zakończył Festyn Integracyjny "Bądźmy razem".
Uczniowie byli współorganizatorami i uczestnikami Festynu Europejskiego w Bobolicach.
Szkoła uroczyście obchodziła I rocznicę odsłonięcia pomnika Belgijskich Jeńców Wojennych.
Wprowadzono VI ? klasową szkołę podstawową.
Dnia 24 września 2000 r. Elżbieta Cendrowska została laureatką Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Puławach.
Uczennica Anna Petryk otrzymała nagrodę Burmistrza za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

 


Rok szkolny 2001/2002

 


Uczennica Ilona Rodzik zajęła I miejsce w grupie starszej w Diecezjalnym Konkursie Biblijnym w Darłowie.
Natalia Sidor otrzymała wyróżnienie na szczeblu gminy w konkursie recytatorskim "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne".
Dnia 10.05.2002 r. społeczność szkolna i lokalna uroczyście obchodziła II rocznicę odsłonięcia Pomnika Belgijskich Jeńców Wojennych.
Dnia 17.05.2002 r. odwiedził szkołę biskup pomocniczy Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej - Paweł Cieślik.
Uczennica Ilona Rodzik otrzymała nagrodę Burmistrza za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

 


Rok szkolny 2002/2003

 


Placówka przystąpiła do konkursu pod hasłem "Szkoła z klasą" zorganizowanego przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej ? Aleksandra Kwaśniewskiego.
Uczniowie klasy VI wzięli udział w ogólnopolskim konkursie "Pocztówka do Unii Europejskiej".
Uczniowie szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Jesteśmy przyszłością Europy, Europa nasza przyszłość".
Uczennica Małgorzata Łobocka uczestniczyła w Powiatowym Konkursie Humanistycznym, zajęła IV miejsce.
Szkoła otrzymała od Sekretarza Episkopatu Polski dyplom uznania za udział w konkursie "Mój szkolny kolega z Afryki", zorganizowanym pod patronatem księdza Prymasa.
Uczennica Anna Rodzik zakwalifikowała się do konkursu recytatorskiego "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne" na szczeblu powiatu.
Dnia 31 maja 2003 r. odbył się w szkole Festiwal Nauki, jedno z zadań akcji "Szkoły z klasą".
Uczennica Joanna Kalkowska otrzymała nagrodę Burmistrza.
Placówka otrzymała tytuł "Szkoła z klasą".

Rok szkolny 2003/2004
Uczennica Natalia Sidor zajęła I miejsce w powiatowych i II miejsce w wojewódzkich eliminacjach konkursu recytatorskiego "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne".
Uczennica Marta Maśniak zajęła III miejsce w powiatowych eliminacjach i wzięła udział w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" w Gryficach.
Magdalena Galicka zdobyła wyróżnienie I stopnia w konkursie recytatorskim "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne".
Uczennica Małgorzata Łobocka otrzymała nagrodę Burmistrza za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

 


Rok szkolny 2004/2005

 


Szkoła systematycznie współpracowała z Klubem AA "Przymierze" w Bobolicach.
Uczniowie brali czynny udział w kolportażu "Głosu Pomorza" na terenie sołectwa.
Dnia 1 lutego 2005 r. odbyły się mistrzostwa powiatu koszalińskiego w mini piłce siatkowej dziewcząt. Reprezentacja szkoły zajęła III miejsce.
Na eliminacje powiatowe w konkursie plastycznym "Woda - Bezpieczeństwa - Ja" zakwalifikowano prace Pauliny Piwczyńskiej, Marcina Stachury, Natalii Węgielskiej i Małgorzaty Jackowiak.
Szkoła pozyskała z Fundacji Polska Akcja Humanitarna kwotę 8 tys. złotych na dożywianie dzieci.
W konkursie pożarniczym na szczeblu powiatu szkołę reprezentowała Marta Maśniak.
Uczennica Anna Rodzik zwyciężyła w rejonowym konkursie wiedzy religijnej "Mały Biblista".
Sylwia Piwczyńska zajęła II miejsce w gminnych eliminacjach konkursu recytatorskiego "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne" i zakwalifikowała się do konkursu powiatowego.
Dnia 10 maja 2005 roku szczególnie uroczyście obchodzono V rocznicę przejęcia przez szkołę patronatu nad Pomnikiem Belgijskich Jeńców Wojennych.
Szkoła zaangażowała się w zbiórkę funduszy na tablicę i krzyż upamiętniający pontyfikat Jana Pawła II.
Uczennica Jagoda Kalkowska otrzymała nagrodę Burmistrza za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Rok szkolny 2005/2006
Szkoła przystąpiła do programu "Nauczyciel z klasą" zorganizowanego pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Szkoła została wyposażona w nowoczesną pracownie komputerową sfinansowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Szkoła pozyskała kwotę 1500 złotych na realizację programu "Małe granty ? Trzymaj formę". W ramach programu zrealizowano projekt pn. "Jeść zdrowo! Bawić się bezpiecznie! Uczyć się chętnie!".

Dnia 02.06.2006 r. szkoła obchodziła 60-lecie istnienia, z tej okazji odsłonięto tablicę pamiątkową ufundowana przez Radę Sołecką, Radę Rodziców i Nauczycieli.

 


Rok szkolny 2006/2007

 


Uczeń Patryk Smal zajął I miejsce, uczennica Marlena Gut - II miejsce, a Tomasz Wędrowski otrzymał wyróżnienie w gminnym konkursie pod hasłem "Bożonarodzeniowy kram".


Dzieci z oddziału przedszkolnego: Jakub Gawlik, Zuzanna Rużyło i Hubert Górakzostały wyróżnione w regionalnym konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej pt. "Jesień w lesie", zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Sianowie.


Uczniowie z klasy IV: Marlena Gut, Milena Rodzik, Magdalena Galicka, Michał Lewandowski, Przemysław Rylik i Patryk Czarnecki oraz uczniowie z klasy VI: Kamil Wieliczko, Patrycja Grzesik, Mateusz Plata i Angelika Wędrowska wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Polonistycznej "Olimpu" i zajęli znaczące miejsca w pierwszej "pięćdziesiątce" (kl.IV - na 1178 uczestników i kl. VI - na 1756 uczestników).


Uczniowie z klasy IV: Marlena Gut, Michał Lewandowski, Patryk Czarnecki, Krystian Pawlik i Przemysław Rylik, uczeń z klasy V ? Adrian Górak oraz uczniowie z klasy VI: Angelika Wędrowska, Patrycja Grzesik, Kamil Wieliczko i Mateusz Plata uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej "Olimpus" i znaleźli się w gronie pierwszych 50 osób (kl. IV - na 2020 osób, kl. V - na 2059 osób, kl. VI - na 2080 osób ).


Uczennica Klaudia Rylik otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. "Energetyczny świat za 100 lat" zorganizowanym przez Koncern Energetyczny "Energa S. A." Oddział w Koszalinie.


W gminnym konkursie plastycznym "Moja miejscowość w moich marzeniach" Patrycja Gawlik zajęła I miejsce a Klaudia Rylik - III w kategorii dzieci od 6 do 8 lat. W kategorii dzieci od 9 do 12 lat Milena Rodzik zajęła również I miejsce.


Zespół w składzie: Paulina Piwczyńska, Marlena Gut i Milena Rodzik zajęły III miejsce w III Gminnym Konkursie o Unii Europejskiej.


W IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu plastycznego pod hasłem "Kiedy dzwonię po straż pożarną" komisja na eliminacje powiatowe zakwalifikowała prace Jakuba Gawlika, Pawła Zakrzewskiego, Jarosława Surówki oraz Patrycji Gawlik (grupa 6-8 lat) oraz z grupy 9-12 lat pracę Marleny Gut.


Rok szkolny 2007/2008

 


Kolejny raz uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursach: matematycznym, humanistycznym i języka angielskiego "Olimpu". Najwyższe wyniki osiągnęły: Milena Rodzik i Marlena Gut.
Szkołę swoją obecnością zaszczycił biskup Edward Dajczak. Z tej okazji przygotowano uroczystą akademię.


W Gminnym Konkursie Plastycznym pn. "Jestem sobą, nie uzależniam się, nie biorę" I miejsce zajęła Milena Rodzik.


Uczniowie klasy II zostali objęci programem profilaktycznym "Radosny Uśmiech, Radosna Przyszłość".


W Gminnym Konkursie Wielkanocnym wyróżnienie za wykonana palmę świąteczną otrzymali uczniowie klasy V: Magdalena Galicka i Łukasz Wieliczko.


Uczniowie szkoły spotkali się z policjantami z Koszalina i Bobolic w ramach akcji "Zwolnij! Szkoła za rogiem". Funkcjonariusze uczyli zasad bezpiecznego zachowania na drodze oraz obchodzenia się z psami.


W Gminnym Turnieju Recytatorskim "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne" I miejsce zajęła Milena Rodzik a Marlena Gut otrzymała wyróżnienie.


W konkursie "Mali strażnicy przyrody" dla dzieci z przedszkola i oddziałów przedszkolnych gminy Bobolice, reprezentacja w składzie: Jakub Zakrzewski, Julita Pałasińska i Marcin Obławski zajęli I miejsce.


W Gminnym Konkursie Plastycznym "112 w trudnej sprawie - nie używaj przy zabawie" II miejsce zajęła Milena Rodzik.


9.V.2008 r. w obecności zaproszonych gości i rodziny Augusta Vangenechtena uroczyście obchodzono 8 rocznicę odsłonięcia Pomnika Belgijskich Jeńców Wojennych.


W Gminnym Konkursie Ortograficznym "Toromistrz" reprezentacja szkoły w składzie: Patrycja Gawlik, Paweł Zakrzewski i Paweł Petryk zajęli I miejsce.


W Gminnym Konkursie Ekologicznym w Dargini nasza szkoła zajęła III miejsce.


11.06.2008 r. wszyscy uczniowie wyjechali na bezpłatną wycieczkę edukacyjną do Kołobrzegu.


Rok szkolny 2008/2009


Dnia 6 września 2008 r. odbyły się w Bobolicach gminne dożynki, w których udział wzięli uczniowie naszej szkoły, a grupa taneczna: Agata Obławska i Michał Lewandowski zajęła II miejsce.


W powiatowym konkursie SANEPIDU pod tytułem "Zmiany klimatyczne a zdrowie", który odbył się 21 października 2008 r.w Koszalinie Marlena Gut zajęła I miejsce, a Milena Rodzik - miejsce II.

Nasza szkoła była współorganizatorem projektu unijnego pod hasłem "Piszę, liczę i rysuję, przez co dobrze rozumuję",który był realizowany w miesiącach XI - XII 2008 r.

Po raz pierwszy byliśmy współorganizatorami Wigilii sołeckiej, która odbyła się 20.12.2008 r.

W gminnym konkursie "Młodzi twórcy - Bożonarodzeniowy Kram" uczennica Milena Rodzik zajęła II miejsce.

Bal karnawałowy połączony z Walentynkami odbył się dnia 17 lutego 2009 r.

Dnia 25 marca 2009 r. zmarł ksiądz Wiesław Koc - proboszcz Parafii i wieloletni nauczyciel religii w naszej szkole.

W dniu 3 kwietnia 2009 r. dzieci z oddziału przedszkolnego: Dominika Trocha, Konrad Bejm
i Bartek Pyziołek wzięły udział w gminnym konkursie "Bezpieczny przedszkolak", który odbył się w Bobolicach i zajęły I miejsce.

Gminny konkurs "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne" odbył się dnia 29 kwietnia 2009 r. w Bobolicach.
Przedstawicielki naszej szkoły zajęły II miejsce: Milena Rodzik w kategorii "Ptaszki", a Oliwia Maśniak
w kategorii "Ptaszęta".

W dniach 8 - 9 maja 2009 r. obchodziliśmy uroczyście IX rocznicę przejęcia przez szkołę patronatu nad Pomnikiem Belgijskich Jeńców Wojennych.
Współorganizatorem uroczystości była wiceburmistrz Gminy Bobolice - pani Mieczysława Brzoza.


Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce w Mistrzostwach Gminny Bobolice w ramach IX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".

Reprezentacja gminy, w składzie której byli uczniowie naszej szkoły: Roksana Sobolenko i Marcin Pałasiński wygrała Mistrzostwa Powiatu Ziemskiego.

Uczennica Roksana Sobolenko występująca w UKS Olimpia Bobolice zajęła IV miejsce w Orange Cup XIV Ogólnopolskiego Turnieju im. Marka Wielgusa i V Miejsce w Mistrzostwach Województwa.

W powiatowym konkursie recytatorskim "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne" uczennica Milena Rodzik zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do konkursu regionalnego, w którym zdobyła główną nagrodę.

Dnia 30 maja 2009 r. odbyła się impreza środowiskowa pod hasłem ?Dzień Rodzinki?.
W Gminnym Konkursie Ortograficznym "Ortomistrz" uczennica Roksana Sobolenko zdobyła tytuł Mistrza Ortografii.

Dnia 6 czerwca odbyła się edukacyjno-krajoznawcza wycieczka do Słupska i Ustki.

Uczennica Milena Rodzik otrzymała nagrodę Burmistrza oraz nagrodę za wybitne osiągnięcia w konkursach kulturalnych.



  Rok szkolny 2009/2010

Dnia 19 września 2009r. uczniowie naszej szkoły; Kamil Ciszek , Paweł Petryk, Cezary Car, Marcin Pałasiński i Patryk Wolech uczestniczyli
w Mitingu Rowerowym zorganizowanym w Bobolicach w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu.
Uczeń klasy V Kamil Ciszek zajął III miejsce w Rowerowym Wyścigu Zółwi.

Dnia 13 listopada 2009r. odbyła się doroczna uroczystość Pasowania na Ucznia i Przedszkolaka, połączona z montażem poetyckim poświęconym 91 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością wiceburmistrz Bobolic-pani Mieczysława Brzoza, a uświetnił zespół "Drzewianianki".

Dnia 27 listopada 2009r. uczniowie bawili się na imprezie andrzejkowej, a 4 grudnia 2009r. na imprezie mikołajkowej.

Dnia 10 stycznia 2010r. wolontariuszki; Patrycja Gawlik i Agata Obławska zbierały pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 


Dnia 23.03. 2010r. odbył się w Bobolicach I Przegląd Małych Form Teatralnych. Uczniowie naszej szkoły: Patrycja Gawlik, Agata Obławska, Klaudia Rylik, Roksana Sobolenko, Hubert Górak, Jakub Gawlik i Patryk Wolech przedstawili legendę ?Kwiaty Wilmeny? i zajęli I miejsce. Uczniów do występów przygotowały nauczycielki: Renata Bobowicz i Maria Mokrzycka - Karepin.

1 maja 2010 r. w Starem Bornem odbyła się uroczystość upamiętniająca 10 rocznicę odsłonięcia Pomnika Belgijskich Jeńców w Starem Bornem. Uroczystość tą zaszczycili m.in Radca Ambasadora Królestwa Belgii Pan Joren a Vanderweyer, Rodzina Vangenechten z Belgii, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Pan Władysław Husejko, Wicestarosta Koszaliński Pan Andrzej Leśniewicz.

11 maja br. nasi reprezentanci wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne" organizowanym w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Bobolicach. Piękną recytacja wykazały się Patrycja Gawlik i Zuzanna Różyło - zdobywczynie II miejsca.

Zuzanna Różyło w powiatowym konkursie "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne" zdobyła wyróżnienie.

W ogólnopolskim konkursie plastycznym "Zachowaj Trzeźwy Umysł" -  Martyna Malinowska zdobyła wyróżnienie.

 

 

Rok szkolny 2010/2011



1 września 2010 roku obowiazki dyrektora szkoły przejęła p. Iwona Golas.

 

18 września br. w trakcie gminnych obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, Jakub Gawlik zajął  II miejscu w rowerowym torze przeszkód, natomiast w wyścigu żółwi Marcin Pałasiński uplasował się na III miejscu.

 

Dnia 22 września 2010 r. w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Bobolicach odbył się Gminny Konkurs „Wybieramy Mistrza Pięknego czytania". Patrycja Gawlik zajęła  I miejsce, natomiast Roksanie Sobolenko przypadło III miejsce.

 

W V Turnieju Recytatorskim Twórczości Religijnej zorganizowanym przez Teatr „Idea" i Klub Inteligencji Katolickiej w Koszalinie, Patrycja Gawlik recytując poezję ks. Jana Twardowskiego, zajęła II miejsce.

 

W Gminnym Konkursie pn.: „List do Mikołaja" Roksana Sobolenko zajęła I miejsce.

 

W Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym „Olimpus", na XIV miejscu uplasowała się Roksana Sobolenko.

 

Uczniowie: Paweł Wójcik, Patrycja Wolech i Michał Obławski zajęli

I miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym „Ortomistrz".

 

W kolejnej edycji Gminnego Konkursu „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne",

III miejsce zajęła Patrycja Gawlik i reprezentowała gminę na konkursie powiatowym w Koszalinie.

 

 

 Rok szkolny 2011/2012



 

Po raz pierwszy dzieci 5 - letnie zostały objete obowiązkiem przedszkolnym.


Projekt pod nazwą " Wspólna praca i zabawa -  integracja świetna sprawa" na sumę 3500 zł został napisany przez nauczycieli naszej placówki, został zatwierdzony do realizacji w okresie od 1 września 2011 r. do 31.12.2011 r.


Uczestnicy mitingu rowerowego pn. "Mądry transport - lepsze życie" - wzięli udział w dniu 24.09.2011 w zawodach rekreacyjno - sportowych, a Marcin Pałasiński zajął II miejsce w wyścigu żółwi.


Najmłodi uczniowie zostali objęci zajęciami w ranach projektu systemowego pt. " Pierwsze wsparcie na starcie - indywidualizacja szansą dla uczniów klas I-III z gminy Bobolice". W ramach programu realizowane są zajęcia rozwijające wszechstronne zainteresowania dzieci oraz zajęcia wyrównawcze.


W VI Turnieju Recytatorskim Twórczości Religijnej organizowanycm w Koszalinie II nagrodę zdobyła Roksana Sobolenko.


Nasi uczniowie Roksana Sobolenko, Oliwia Maśniak, Zuzanna Rużyło i Jarosław Surówka wzięli udział w gminnym konkursie " Z muzyką i pędzlem w czas Bożego Narodzenia", w którym zajęli III miejsce, a Roksana Sobolenko otrzymała wyróżnienie za pracę indywidualnąpn: Wyjątkowy Świąteczny Anioł".


 

Członkowie Młodzieżowej Drużyny OSP wzięli udział w gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej, gdzie zajęli II miejsce, a Jarosław Surówka w rozgrywkach indywidualnych, zajmując również II miejsce, reprezentować będzie miasto i gminę Bobolice na szczeblu powiatowym.

 

 

Prezentowany spektakl pt.: „KWIAT PAPROCI ” na X przeglądzie Małych Form Teatralnych w Polanowie zdobyła statuetkę „Złotej Maski”, a nagrodę dla najlepszej aktorki zdobyła Oliwia Maśniak.

 

 

W Gminnym konkursie Wiedzy o Henryku Sienkiewiczu zespół w składzie: Dominika Trocha, Marlena Wśniewska i Krystian Plata zajął I miejsce.

 

 

W Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym w Bobolicach uczniowie klasy trzeciej: Dominika Trocha, Konrad Bejm i Krystian Plata zajęli II miejsce,
a Konrad Bejm w rozgrywkach indywidualnych również uplasował się na II miejscu.


 

25 maja 2012 r., uczciliśmy kolejną rocznicę przejęcia patronatu nad pomnikiem w Starem Bornem. Na uroczystej sesji w Bobolicach Państwo Josee i Augu­stin Mastbooms - Vangenechten otrzy­mali z rąk Przewodniczącego Rady Miej­skiej Pana Zdzisława Czar­neckiego, za­służony tytuł ,,Honorowego Obywatela Bobolic’’.


 

W Gminnym Konkursie Ortograficznym „Ortomistrz” zespół w składzie: Trocha Dominika, Marlena Wiśniewska i Konrad Bejm zajął I miejsce, a indywidualnie Dominika Trocha zdobyła również I lokatę.

 

 

W Matematycznych Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży „ Matematyka innego wymiaru” -Zientek Natalia i Trocha Dominika zdobyły I miejsce w powiecie.  Poboży Zuzanna, Bejm KonradII miejsce, a na III pozycji uplasowali się Sobko Kacper, Wiśniewska Marlena i Górak Hubert. Ponadto Dominika Trocha zajęła IV miejsce w województwie.

 

W Gminnych Zawodach Wędkarskich  5- osobowy zespół w składzie: H. Górak, M. Pałasiński, K. Bejm, J. SurówkaM.Surówka,  zajął drużynowo II miejsce, zaś Marcin Surówka - indywidualnie - I miejsce.

 

 

16 czerwca br. uczniowie, nauczyciele i rodzice z naszej szkoły odwiedzili Park Dinozaurów i Wioskę Indiańską  w Łebie.

 

 

W I Gminnym Konkursie Piosenki Strażackiej w Kurowie Dominika Trocha  i Martyna Dęga zajęły I miejsce, natomiast Dominik Serowski uplasował się na III miejscu.

 

Zuzanna Rużyło i Jakub Gawlik w finale Gminnego Konkursu "Wiem prawie wszystko" zajęli I miejsce.


 

Rok szkolny 2012/2013

 

 

Uczniowie klas II – VI realizują w bieżącym roku szkolnym innowację pedagogiczną pn: „Matematyka Innego Wymiaru”.

 

 

Na projekt ulotki: „Bezpieczna Rodzina-Bezpieczny Dom”, pod egidą Programu Osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie – edycja 2012”., zwyciężczynią konkursu w kategorii prac indywidualnych została wybrana jednogłośnie Patrycja Wolech.


 

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Zapobiegajmy Pożarom" na etapie miejsko-gminnym
III miejsce zdobyła Martyna Dęga.


 

W kolejnej edycji gminnego konkursu „Bożonarodzeniowy Kram” nasza szkoła otrzymała wyróżnienie.

 

W eliminacjach gminnych XXXVI  Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom’’ Zuzanna Rużyło  zajęła  II miejsce.

 

W XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem : "Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu", Dominika Trocha zajęła III miejsce a Martyna Malinowska zdobyła wyróżnienie.

 

W Powiatowym  Ogólnopolskim  Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła Zuzanna Rużyło.

W gminnym konkursie plastycznym pt. „Mój zawód- Moja przyszłość”   uczennica  Zuzanna Poboży zajęła I miejsce w kategorii klas I-III.

 

 

Nasza placówka, po raz trzeci zdobyła I miejsce i otrzymała statuetkę „Złota Maska” w tegorocznym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Żydowie.

 

W Gminnym Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza zespół w składzie: Dominik Serowski, Zuzanna Poboży i Marta Pałasińska  zajął II miejsce.

 

W eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.: „Młodzież Zapobiega Pożarom” Zuzanna Rużyło zajęła V  miejsce w kategorii szkół podstawowych.

 

W XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Europa naszym wspólnym domem”, III miejsce zajął Radosław Rylik a wyróżnienie otrzymała Wiktoria Lesiak.

 

 

 

W Gminnym Konkursie  „ Z pędzlem i muzyką…”w  konkursie plastycznym „Magiczne motyle” I miejsce zajęła Oliwia Maśniak, a zespołowo: Zuzanna Rużyło, Julita Pałasińska, Natalia Wolech oraz Oliwia Maśniak zdobyły I lokatę.

 

W Gminnym Konkursie „Ortomistrz” dziewczęta: Marta Pałasińska, Zuzanna Poboży i Roksana Serowska  zajęły II lokatę a  Marta Pałasińska w rozgrywce indywidualnej uplasowała się również na II miejscu.


 

Dominik Serowski zajął II miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym uczniów klas trzecich.


 

Zespół w składzie: Dominik Serowski, Konrad Serowski oraz Mateusz Orlikowski uplasował się na  II miejscu w gminnych rozgrywkach w ramach programu „Bezpieczne Życie - odnaleźć Zgubka, Bezpieczny Dom”.


 

Oliwia Maśniak  i Dominika Trocha zajęły III miejsce w gminnym konkursie „Wiem prawie wszystko”.



 ROK SZKOLNY 2013/2014

 

W konkursie na Wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Gminy Bobolice w 2013 roku nasi uczniowie zajęli I miejsce i otrzymali statuetkę ,,Najlepsi z Najlepszych”.

 

Patrycja Wolech  w wyścigu żółwi i torze przeszkód zajęła III miejsce na zawodach sportowych z okazji Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 

Paweł Wójcik zajął II miejsce w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania utworów Johna R.R.Tolkiena.

 

W VIII edycji Turnieju Recytatorskiego Twórczości Religijnej w Koszalinie Dominika Trocha piękną recytacją dwóch utworów  wywalczyła II miejsce,  natomiast Marlena Wiśniewska i Konrad Bejm zdobyli wyróżnienie.

 

Wiktoria Lesiak zdobyła I miejsce Gminnym Konkursie Plastycznym  pt.: „ Uzależnienie jako leitmotiv wszystkich dziedzin sztuki”.


Patrycja Wolech, Julita Pałasińska i Paweł Wójcik  wywalczyli I miejsce w gminnym konkursie o uzależnieniach pod nazwą „Profilaktyka szansą na lepsze jutro”.

 

 

Uczniowie klasy I zajęli II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Szkolne rymowanki-wyliczanki” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Koszalinie.

 

 

 

Uczniowie: Cyprian Bejm, Radosław Rylik, Natalia Zientek  i Marta Pałasińska zostali nagrodzeni w gminnym konkursie „Bożonarodzeniowy Kram”.

 

 

W Gminnych mistrzostwach w Mini Koszykówce rozegranych w Dargini nasze dziewczęta zajęły II miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się na III pozycji.


 

W I Gminnym  Konkursie  Plastycznym dla przedszkoli pn. „Z Bezpieczeństwem za Pan Brat” I miejsce zdobyła grupa przedszkolna z naszej placówki.

 

W II gminnym konkursie „Mój zawód – moja przyszłość” I miejsce zdobyła Zuzanna Poboży, na II miejscu uplasowała się Martyna PakosIII miejsce zajęła Marta Pałasińska a  wyróżnienie przypadło Radosławowi Rylikowi.

 

 

 

W Gminnym Konkursie "Z pędzlem i muzyką w czas Wielkanocy" uczniowie: Dominika Trocha, Julita Pałasińska, Patrycja Wolech i Dominik Serowski zajęli III miejsce, natomiast Patrycja Wolech II miejsce za pracę indywidualną.


 

 

Kronika  Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej  z naszej szkoły zajęła I miejsce w województwie  zachodniopomorskim w dorocznym przeglądzie kronik w Resku

 

 

 

W Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej „ Rozśpiewane szkoły”, organizowanym w Szkole Podstawowej w Kurowie Amelia Misztal, Justyna Kobylska, Martyna Pakos, Wiktoria Jastrowska za utwór pt. „Polskie krajobrazy” wywalczył III miejsce.

 

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

 

W Konkursie „List do świętego Mikołaja” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bobolicach uczniowie Zuzanna Poboży i Konrad Bejm zdobyli wyróżnienia.


W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pod hasłem ”Zapobiegajmy Pożarom" wyróżnienie otrzymała Agata Pyziołek.


W finale Miejsko-Gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w kategorii szkół podstawowych II miejsce zajął Konrad Bejm, a III miejscu uplasowała się Zuzanna Poboży

 

W III gminnym konkursie „Mój zawód – moja przyszłość”   I miejsce zdobył    Radosław Rylik , II miejsce przypadło  Zuzannie Poboży, na III miejscu uplasowała się Martyna Pakos




ROK SZKOLNY 2015/2016


 

Szkolnym Mistrzem Ortografii został Dominik Serowski w ramach Ogólnopolskiego Testu Ortograficznego.

 

 

 

Zwycięzcą I Gminnego Konkursu „Religijny Konkurs Recytatorski" został Konrad Serowski. Roksana Serowska otrzymała wyróżnienie.

 

 

 

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy Pożarom” Justyna Kobylska zajęła II miejsce.

 

W Ogólnopolskim Konkursie „Multitest z języka polskiego” szkolnym Mistrzem została Wiktoria Lesiak.

 

 

 

W Ogólnopolskim Konkursie „MULTITEST z języka angielskiego dla uczniów z klas IV - VI szkoły podstawowej” Natalia Zientek zajęła 35 miejsce. Organizatorem było Centrum Edukacji Szkol­nej.


 

W eliminacjach gminnych konkursu „List do Świętego Mikołaja” wyróżnienia otrzymały Zuzanna Poboży i Martyna Pakos.


 

W gminnych zawodach sportowych w mini piłce koszykowej, które rozegrane zostały w Dargini, dziewczęta zajęły I miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się na III pozycji.

 

 

 

W eliminacjach gminnych konkursu plastycznego „Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od ciebie każdy wymaga”, I miejsce zdobył Radosław Rylik, na II miejscu uplasowała się Marta Pałasińska a Amelia Dolińska otrzymała wyróżnienie.

 

 

 

Na szczeblu powiatowym w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Komendę Główną PSP, II miejsce zdobył Radosław Rylik a Marta Pałasińska otrzymała wyróżnienie.


 

W I Powiatowym Konkursie dla dzieci i młodzieży,, Mój zawód- moja przyszłość'' w kategorii  prac plastycznych II miejsce zajął Radosław Rylik,
natomiast w kategorii albumów I miejsce zajęła Małgorzata Obławska a na III miejscu uplasowała się Martyna Pakos.         

                   

 

 Zuzanna Poboży zdobyła I miejsce w finale Miejsko-Gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.


 

 Dominik Serowski zajął II miejsce w I Gminnym  Konkursie Wiedzy o Kulturze Wielkiej Brytanii.


 

Drużyna dziewcząt w składzie: Roksana Serowska, Marta Pałasińska, Wiktoria Lesiak, Natalia Zientek, Zuzanna Poboży, Katarzyna Zakrzewska, Wiktoria Jastrowska, Małgorzata Obławska i Amelia Dolińska zajęły II miejsce w Gminnym Zawodach w piłkę nożną natomiast drużyna chłopców: Dominik Serowski, Michał Malinowski, Rafał Paterek, Konrad Poboży, Konrad Serowski, Radosław Rylik i Mateusz Serowski uplasowali się na III miejscu.

 

 

 

Na powiatowym konkursie plastycznym pt.: „Mity starożytnych Greków w ilustracji ” Marta Pałasińska znalazła się wśród nagrodzonych.

 

 

 

 W eliminacjach powiatowych Małego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem  było Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Konrad Serowski otrzymał wyróżnienie.

 

 

 

 

Uczniowie kl.V i VI wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przyrodniczej. W kategorii klas piątych do olimpiady przystąpiło  308 uczestników. Rafał Paterek zajął 17 miejsce a  Małgorzata Obławska - 21 miejsce w kraju.
 W kategorii klas VI przystąpiło do zmagań z testem 279 osób, nasze uczennice : Natalia Zientek uplasowała się na 23 miejscu  a Roksana Serowska na 39 miejscu w Polsce.

 

 

 

W Gminnym Przeglądzie Recytatorskim dla przedszkolaków pt. „Ludwisie” Amanda Serowska zakwalifikowała się do finału powiatowego.



 

W ramach XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „W trosce o nasze bezpieczeństwo”, na szczeblu powiatu II miejsce zajął Radosław Rylik a  wyróżnienie otrzymał Patryk Górak.



 

W międzyszkolnym konkursie wiedzy o Henryku Sienkiewiczu Agata Pyziołek i Wojciech Obławski zajęli III miejsce.


 

W XXXII Międzynarodowym Konkursie Literackim Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej Wiktoria Lesiak i Wiktoria Jastrowska otrzymały wyróżnienie.


 

Klaudia Lesiak uplasowała się na XV miejscu w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym „Leon”.


ROK SZKOLNY 2016/2017



 

 

 

1.Podczas Europejskiego Dnia  bez Samochodu,  zorganizowanego w Bobo licach, Michał Malinowski zdobył II miejsce w rowerowym torze przeszkód.

 

 

 

 

 

 

 

2. W gminnym konkursie  „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania  - czytamy utwory Henryka Sienkiewicza”,  Martyna Pakos zdobyła I miejsce i tym sa­mym zakwalifikowała się do powiatowego etapu konkursu.

 

 

 

 

 

 

 

3. Reprezentanci naszej placówki wywalczyli II miejsce w Gmin­nym Turnieju Łuczników Tradycyjnych i Rycerzy Walczących o Pierścienie Księżnej Elżbiety i Zofii, który odbył się w Gimna­zjum w Bobolicach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.W II Gminnym Konkursie  pt.: „Religijny Konkurs Recytatorski” Wiktoria Jastrowska zajęła II miejsce, natomiast  Amelia Misztal  wywalczyła III miejsce.

 

 

 

 

 

 

 

5. W ramach Gminnego Konkursu „List do świętego Mikołaja” or­ganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bobolicach, Gracjan Lesiak otrzymał wyróżnienie.

 

 

 

 

6. Cezary Rylik zajął I miejsce w powiatowym konkursie „Mój zawód – moja przyszłość” w kategorii uczniów klas I-III.

 

 

W konkursie wiedzy z języka angielskiego pn: „ANGLOMANIACY", który w tym roku  organizowany był przez Szkołę  Podstawową w Kłaninie, Wojciech Obławski, Martyna Pakos oraz Małgorzata Obławska zajęli II miejsce. 

 

 

 W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Bobolicach odbył się Gminny Przegląd Recytatorski pt. „Emilki”. Amanda Serowska otrzymała wyróżnienie.

 

   W Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Bobolicach odbył się Gminny Turniej Recytatorski „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”. Konrad Serowski znalazł się wśród laureatów tegorocznego konkursu.

 

Drużyna w składzie: Zuzanna Rylik, Cezary Rylik i Adrian Jastrowski zajęła I miejsce w VI Gminnym Turnieju Lektur w Bibliotece w Dargini.


 

 

 

W gminnym konkursie piosenki „Poszukaj swojej gwiazdy”,zespół w składzie: Martyna Pakos, Klaudia Lesiak i Gracjan Lesiak zajął I miejsce.

 

 

 

Wiktoria Jastrowska, Brajan Pawłowski oraz Maciej Iżak zostali laureatami gminnego konkursu literackiego „Moja biblioteka”.

 

 

 

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych wywalczyła I miejsce i otrzymała Puchar Burmistrza.

 

 

 

W konkursie plastycznym pn. „Kropla wody na wagę złota”, Radosław Rylik w swojej grupie wiekowej, zajął I miejsce.

 

 

 

W gminnym konkursie wiedzy „W Krainie Baśni i Legend” Damian Modrze­jewski zajął I miejsce, natomiast Brajan Pawłowski uplasował się na II pozy­cji.


 

Rok szkolny 2017/2018


 

 

 

W Gminnym Konkursie Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania” wyróżnienie otrzymał  Konrad Serowski.

 

 

 

Radosław Rylik zajął I miejsce a Pałasińska Nikola zdobyła wyróżnienie w gminnym Konkursie Plastycznym pn:. „Zapobie­gajmy Pożarom”.


 

 

 

W III Gminnym Konkursie Ortograficznym, Martyna Pakos otrzymała tytuł Mistrza Ortografii.

 

 

 

W III Gminnym Konkursie pt.: „Religijny Konkurs Recytatorski” Amelia Misztal zajęła I miejsce, natomiast Klaudia Lesiak uplasowała się na II miejscu.

 


 

W konkursie „List do Św. Mikołaja”, organizowanym przez Miejsko – Gminną Bibliotekę w

Bobolicach. Nagrody otrzymali Konrad Serowski i Rafał Paterek a wyróżniony został Radosław Rylik. 

 

Zespół w składzie:Rafał Paterek, Konrad  Serowski, Patryk Górak, Krystian Lesiak, Gracjan Lesiak i Michał Malinowski zajęli II miejsce w VIII Gminnych Mikołajkowych zawodach w piłkę koszykową.

 

 

W Ogólnopolskim Poetyckim Konkursie „W zdrowym ciele zdrowy duch”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. UNICEF w Koszalinie, I miejsce zajął Iżak Maciej.

 

 

 

Organizator gminnego konkursu „BOŻONARODZENIOWY KRAM – MŁODZI TWÓRCY” I miejsce przyznał Patrykowi Górakowi.

 

 

W IV przeglądzie Kolęd i Pastorałek –Żydowo 2018 Honorowe Wyróżnienie dla zespołu „Anioły z Drzewian” otrzymali: ucz. Amelia Dolińska i Sebastian Doliński oraz nauczyciel Paweł Jarociński.

 

 

 

W eliminacjach wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom” w grupie klas IV – VI szkoły podstawowej laureatem został Radosław Rylik.


 

W I Wojewódzkim konkursie dla dzieci i młodzieży „Mój zawód - moja przyszłość”, I miejsce w kategorii praca plastyczna zajął Brajan Pawłowski.

 

 

 

W finale Miejsko-Gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” II miejsce zajęła Klaudia Lesiak, natomiast na III miejscu uplasował się Krystian Lesiak.


 

 

 

W eliminacjach Powiatowych XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Płotach, w grupie szkół podstawowych,

 

I miejsce zajęła Klaudia Lesiak.

 

 

W eliminacjach na szczeblu wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ZAPOBIEGAJMY POŻAROM” laureatem grupy klasy IV – VI szkoły podstawowej został Radosław Rylik.




Opracowanie: szkolnastrona.pl