• Kontakt

Tel: (94) 318-78-23

Adres skrytki ePuap : /SPDrzewiany/SkrytkaESP/

Mistrzostwo gminy w Piłce Koszykowej Dziewcząt

W piątek 11 grudnia uczennice ze SP w Drzewianach wzięły udział w gminnych zawodach sportowych w mini piłce koszykowej dziewcząt, które rozegrane zostały w Dargini. Nasze dziewczęta bardzo ciężko przygotowywały się do tego turnieju. Doświadczenie zbierały już będąc w klasie czwartej i piątej. Jakie były efekty? Podczas meczu  z dziewczętami z Dargini, w pierwszej połowie było widać ich zdenerwowanie, co przełożyło się na wiele błędów i  w efekcie szybkie prowadzenie gospodyń, dwoma , trzema koszami. W drugiej połowie spotkania gra naszych uczennic wyglądała zdecydowanie lepiej. Dziewczęta odrobiły stratę z pierwszej połowy i wyszły na prowadzenie.

Dalsza część spotkania to popis naszych zawodniczek. Zaczęły one zdobywać kosz za koszem i ostatecznie zwyciężyły 8 – 20. Niespodzianka (może nie do końca) stała się faktem. Dziewczęta, które nie mają hali sportowej, tylko małą salkę, wywalczyły mistrzostwo gminy  i to one będą reprezentować naszą gminę w rozgrywkach na szczeblu powiatowym. Kto tego dokonał: Wiktoria Lesiak, Marta Pałasińska, Roksana Serowska, Gosia Obławska, Kasia Zakrzewska i  Wiktoria  Jastrowska. Może dziewczyny wreszcie nabiorą wiary w siebie i swoje umiejętności, której dalej im tak brakuje.

W Dargini wystąpili także nasi chłopcy (Dominik Serowski, Konrad Serowski, Rafał Paterek), którzy tworzyli wspólną drużynę z uczniami ze SP w Kurowie. W pierwszym meczu z drużyną z Bobolic przegraliśmy 2 ; 28. Wynik jednak nie oddaje przebiegu spotkania. Wbrew pozorom nasi uczniowie nie zagrali źle. Mięli oni dużo sytuacji rzutowych, szwankowała zwyczajnie skuteczność. W drugim spotkaniu ze SP w Dargini gra wyglądała znacznie lepiej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy  10 – 16. W efekcie ,,mieszanka uczniów” z Drzewian i Kurowa zajęła III miejsce.