Pasowanie na ucznia i przedszkolaka

Pasowanie na Ucznia i Przedszkolaka

Dzień 5 listopada był wyjątkowy. Tego dnia przedszkolaki i uczniowie klasy pierwszej zebrali się w jednej sali wraz z zaproszonymi gośćmi, by świętować Pasowanie na Ucznia i Przedszkolaka.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci  zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Potem nastąpił akt pasowania. Symbolem przyjęcia w poczet uczniów i  przedszkolaków, było dotknięcie ogromnym ołówkiem ramienia dziecka przez panią  dyrektor Iwonę Golas. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i upominek.
                Był to dzień pełen emocji i miłych wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci dzieci i nauczycieli.

Agnieszka Pawłowska