OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY POD HASŁEM: „ZAPOBIEGAJMY POŻAROM” ELIMINACJE ŚRODOWISKOWE

„Zapobiegajmy pożarom” to konkurs plastyczny, który każdego roku odbywa się w Szkole Podstawowej w Drzewianach. Jego tematyka obejmuje udział jednostek straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych oraz w szkleniu, zawodach, działalności prewencyjnej, kulturalnej i historie pożarnictwa.

Eliminacje środowiskowe obejmowały VI kategorii wiekowych i odbyły się 5 listopada 2019 roku.

Celem, który przyświecał temu niezwykłemu przedsięwzięciu, było odkrywanie i poznawanie tajników sztuki strażackiej,, które w szczególny   sposób wpływają na każdego, kto je  pozna, zainteresowanie ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz rozwój uzdolnień plastycznych.

Ogółem na konkurs wpłynęło w sumie 12 prac z klas  IV – VIII. Komisja konkursowa dokonała spośród wszystkich prac wyboru 5 najlepszych w każdej kategorii.

Wyniki końcowe klasyfikacji szkolnego etapu konkursu plastycznego przedstawiają się następująco:

III GRUPA – KLASY IV – VI:

Oliwia Lesiak

Zuzanna Rylik

Nikola Pałasińska

Maciej Iżak

Sebastian Doliński

IV GRUPA – KLASY VII – VIII:

Klaudia Lesiak

Radosław Rylik

Amelia Dolińska

Krystian Lesiak

Justyna Kobylska

Wyróżnienie:

Gracjan Lesiak

Patryk Lesiak

Do etapu Miejsko-Gminnego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom 2019” zakwalifikowały się prace uczniów, którzy zajęli miejsca od I – V oraz zdobyli wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy zmagań konkursowych otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez szkolnego organizatora konkursu.  Gratuluję sukcesu!

Organizatorem konkursu był opiekun MDP:

Maria Mokrzycka-Karepin