Archiwum lata 2011/2012- 2017/2018
Rok szkolny 2010/2011
1 września 2010 roku obowiazki dyrektora szkoły przejęła p. Iwona Golas.
18 września br. w trakcie gminnych obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, Jakub Gawlik zajął II miejscu w rowerowym torze przeszkód, natomiast w wyścigu żółwi Marcin Pałasiński uplasował się na III miejscu.
Dnia 22 września 2010 r. w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Bobolicach odbył się Gminny Konkurs „Wybieramy Mistrza Pięknego czytania". Patrycja Gawlik zajęła I miejsce, natomiast Roksanie Sobolenko przypadło III miejsce.
W V Turnieju Recytatorskim Twórczości Religijnej zorganizowanym przez Teatr „Idea" i Klub Inteligencji Katolickiej w Koszalinie, Patrycja Gawlik recytując poezję ks. Jana Twardowskiego, zajęła II miejsce.
W Gminnym Konkursie pn.: „List do Mikołaja" Roksana Sobolenko zajęła I miejsce.
W Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym „Olimpus", na XIV miejscu uplasowała się Roksana Sobolenko.
Uczniowie: Paweł Wójcik, Patrycja WolechiMichał Obławski zajęli
I miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym „Ortomistrz".
W kolejnej edycji Gminnego Konkursu „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne",
III miejsce zajęła Patrycja Gawlik i reprezentowała gminę na konkursie powiatowym w Koszalinie.
Rok szkolny 2011/2012
Po raz pierwszy dzieci 5 - letnie zostały objete obowiązkiem przedszkolnym.
Projekt pod nazwą " Wspólna praca i zabawa - integracja świetna sprawa" na sumę 3500 zł został napisany przez nauczycieli naszej placówki, został zatwierdzony do realizacji w okresie od 1 września 2011 r. do 31.12.2011 r.
Uczestnicy mitingu rowerowego pn. "Mądry transport - lepsze życie" - wzięli udział w dniu 24.09.2011 w zawodach rekreacyjno - sportowych, a Marcin Pałasiński zajął II miejsce w wyścigu żółwi.
Najmłodi uczniowie zostali objęci zajęciami w ranach projektu systemowego pt. " Pierwsze wsparcie na starcie - indywidualizacja szansą dla uczniów klas I-III z gminy Bobolice". W ramach programu realizowane są zajęcia rozwijające wszechstronne zainteresowania dzieci oraz zajęcia wyrównawcze.
W VI Turnieju Recytatorskim Twórczości Religijnej organizowanycm w Koszalinie II nagrodę zdobyła Roksana Sobolenko.
Nasi uczniowie Roksana Sobolenko, Oliwia Maśniak, Zuzanna Rużyło i Jarosław Surówka wzięli udział w gminnym konkursie " Z muzyką i pędzlem w czas Bożego Narodzenia", w którym zajęli III miejsce, a Roksana Sobolenko otrzymała wyróżnienie za pracę indywidualnąpn: Wyjątkowy Świąteczny Anioł".
Członkowie Młodzieżowej Drużyny OSP wzięli udział w gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej, gdzie zajęli II miejsce, a Jarosław Surówka w rozgrywkach indywidualnych, zajmując również II miejsce, reprezentować będzie miasto i gminę Bobolice na szczeblu powiatowym.
Prezentowany spektakl pt.: „KWIAT PAPROCI ” na X przeglądzie Małych Form Teatralnych w Polanowie zdobyła statuetkę „Złotej Maski”, a nagrodę dla najlepszej aktorki zdobyła Oliwia Maśniak.
W Gminnym konkursie Wiedzy o Henryku Sienkiewiczu zespół w składzie: Dominika Trocha, Marlena Wśniewska i Krystian Plata zajął I miejsce.
W Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym w Bobolicach uczniowie klasy trzeciej: Dominika Trocha, Konrad Bejm i Krystian Plata zajęli II miejsce,
a Konrad Bejm w rozgrywkach indywidualnych również uplasował się na II miejscu.
25 maja 2012 r., uczciliśmy kolejną rocznicę przejęcia patronatu nad pomnikiem w Starem Bornem. Na uroczystej sesji w Bobolicach Państwo Josee i Augustin Mastbooms - Vangenechten otrzymali z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Zdzisława Czarneckiego, zasłużony tytuł ,,Honorowego Obywatela Bobolic’’.
W Gminnym Konkursie Ortograficznym „Ortomistrz” zespół w składzie: Trocha Dominika, Marlena Wiśniewska i Konrad Bejm zajął I miejsce, a indywidualnie Dominika Trocha zdobyła również I lokatę.
W Matematycznych Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży„ Matematyka innego wymiaru” -Zientek Natalia i Trocha Dominika zdobyły I miejsce w powiecie. Poboży Zuzanna, Bejm Konrad – II miejsce, a na III pozycji uplasowali się Sobko Kacper, Wiśniewska Marlena i Górak Hubert. Ponadto Dominika Trocha zajęła IV miejsce w województwie.
W Gminnych Zawodach Wędkarskich 5- osobowy zespół w składzie: H. Górak, M. Pałasiński, K. Bejm, J. Surówka i M.Surówka, zajął drużynowo II miejsce, zaś Marcin Surówka - indywidualnie - I miejsce.
16 czerwca br. uczniowie, nauczyciele i rodzice z naszej szkoły odwiedzili Park Dinozaurów i Wioskę Indiańską w Łebie.
W I Gminnym Konkursie Piosenki Strażackiej w Kurowie Dominika Trocha i Martyna Dęga zajęły I miejsce, natomiast Dominik Serowski uplasował się na III miejscu.
Zuzanna Rużyło i Jakub Gawlik w finale Gminnego Konkursu "Wiem prawie wszystko" zajęli I miejsce.
Rok szkolny 2012/2013
Uczniowie klas II – VI realizują w bieżącym roku szkolnym innowację pedagogiczną pn: „Matematyka Innego Wymiaru”.
Na projekt ulotki: „Bezpieczna Rodzina-Bezpieczny Dom”, pod egidą Programu Osłonowego„Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie – edycja 2012”.,zwyciężczynią konkursu w kategorii prac indywidualnych została wybrana jednogłośnie Patrycja Wolech.
W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Zapobiegajmy Pożarom" na etapie miejsko-gminnym
III miejsce zdobyła Martyna Dęga.
W kolejnej edycji gminnego konkursu „Bożonarodzeniowy Kram” nasza szkoła otrzymała wyróżnienie.
W eliminacjach gminnych XXXVI Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom’’Zuzanna Rużyło zajęła II miejsce.
W XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem : "Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu", Dominika Trocha zajęła III miejsce a Martyna Malinowska zdobyła wyróżnienie.
W Powiatowym Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła Zuzanna Rużyło.
W gminnym konkursie plastycznym pt. „Mój zawód- Moja przyszłość” uczennica Zuzanna Poboży zajęła I miejsce w kategorii klas I-III.
Nasza placówka, po raz trzeci zdobyła I miejsce i otrzymała statuetkę „Złota Maska”w tegorocznym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Żydowie.
W Gminnym Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza zespół w składzie:Dominik Serowski, Zuzanna Poboży i Marta Pałasińska zajął II miejsce.
W eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.: „Młodzież Zapobiega Pożarom” Zuzanna Rużyło zajęła V miejsce w kategorii szkół podstawowych.
W XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Europa naszym wspólnym domem”,III miejscezajął Radosław Rylik a wyróżnienie otrzymałaWiktoria Lesiak.
W Gminnym Konkursie „ Z pędzlem i muzyką…”w konkursie plastycznym „Magiczne motyle” I miejsce zajęła Oliwia Maśniak, a zespołowo: Zuzanna Rużyło, Julita Pałasińska, Natalia Wolech oraz Oliwia Maśniak zdobyły I lokatę.
W Gminnym Konkursie „Ortomistrz” dziewczęta: Marta Pałasińska, Zuzanna Poboży i Roksana Serowska zajęły II lokatęa Marta Pałasińska w rozgrywce indywidualnej uplasowała się również na II miejscu.
Dominik Serowski zajął II miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym uczniów klas trzecich.
Zespół w składzie: Dominik Serowski, Konrad Serowski oraz Mateusz Orlikowski uplasował się na II miejscu w gminnych rozgrywkach w ramach programu „Bezpieczne Życie - odnaleźć Zgubka, Bezpieczny Dom”.
Oliwia Maśniak i Dominika Trocha zajęły III miejsce w gminnym konkursie „Wiem prawie wszystko”.
ROK SZKOLNY 2013/2014
W konkursie na Wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Gminy Bobolice w 2013 roku nasi uczniowie zajęli I miejsce i otrzymali statuetkę ,,Najlepsi z Najlepszych”.
Patrycja Wolech w wyścigu żółwi i torze przeszkód zajęła III miejsce na zawodach sportowych z okazji Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
Paweł Wójcik zajął II miejsce w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania utworów Johna R.R.Tolkiena.
W VIII edycji Turnieju Recytatorskiego Twórczości Religijnej w Koszalinie Dominika Trocha piękną recytacją dwóch utworów wywalczyła II miejsce, natomiast Marlena Wiśniewska i Konrad Bejm zdobyli wyróżnienie.
Wiktoria Lesiak zdobyła I miejsceGminnym Konkursie Plastycznym pt.: „ Uzależnienie jako leitmotiv wszystkich dziedzin sztuki”.
Patrycja Wolech, Julita Pałasińska i Paweł Wójcik wywalczyli I miejsce w gminnym konkursie o uzależnieniachpod nazwą „Profilaktyka szansą na lepsze jutro”.
Uczniowie klasy I zajęli IImiejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Szkolnerymowanki-wyliczanki” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Koszalinie.
Uczniowie: Cyprian Bejm, Radosław Rylik, Natalia Zientek i Marta Pałasińska zostali nagrodzeni w gminnym konkursie „Bożonarodzeniowy Kram”.
W Gminnych mistrzostwach w Mini Koszykówce rozegranych w Dargini nasze dziewczęta zajęły II miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się na III pozycji.
W I Gminnym Konkursie Plastycznym dla przedszkoli pn. „Z Bezpieczeństwem za Pan Brat” I miejsce zdobyła grupa przedszkolna z naszej placówki.
W II gminnym konkursie „Mój zawód – moja przyszłość” I miejsce zdobyła Zuzanna Poboży, na II miejscu uplasowała się Martyna Pakos, III miejsce zajęła Marta Pałasińska a wyróżnienie przypadło Radosławowi Rylikowi.
W Gminnym Konkursie "Z pędzlem i muzyką w czas Wielkanocy" uczniowie: Dominika Trocha, Julita Pałasińska, Patrycja Wolech i Dominik Serowski zajęli III miejsce, natomiast Patrycja Wolech II miejsce za pracę indywidualną.
Kronika Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z naszej szkoły zajęła I miejsce w województwie zachodniopomorskim w dorocznym przeglądzie kronik w Resku.
W Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej „ Rozśpiewane szkoły”, organizowanym w Szkole Podstawowej w Kurowie Amelia Misztal, Justyna Kobylska, Martyna Pakos, WiktoriaJastrowska za utwór pt. „Polskie krajobrazy” wywalczył III miejsce.
ROK SZKOLNY 2014/2015
W Konkursie „List do świętego Mikołaja” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bobolicach uczniowie Zuzanna Poboży iKonrad Bejm zdobyliwyróżnienia.
W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pod hasłem ”Zapobiegajmy Pożarom" wyróżnienie otrzymała Agata Pyziołek.
W finale Miejsko-Gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w kategorii szkół podstawowych II miejsce zajął Konrad Bejm, a III miejscu uplasowała się Zuzanna Poboży
W III gminnym konkursie „Mój zawód – moja przyszłość” I miejsce zdobył Radosław Rylik , II miejsce przypadło Zuzannie Poboży, na III miejscu uplasowała się Martyna Pakos
ROK SZKOLNY 2015/2016
Szkolnym Mistrzem Ortografii został Dominik Serowski w ramach Ogólnopolskiego Testu Ortograficznego.
Zwycięzcą I Gminnego Konkursu „Religijny Konkurs Recytatorski" został Konrad Serowski. Roksana Serowska otrzymała wyróżnienie.
W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy Pożarom” Justyna Kobylska zajęła II miejsce.
W Ogólnopolskim Konkursie „Multitest z języka polskiego” szkolnym Mistrzem została Wiktoria Lesiak.
W Ogólnopolskim Konkursie „MULTITEST z języka angielskiego dla uczniów z klas IV - VI szkoły podstawowej” Natalia Zientek zajęła 35 miejsce. Organizatorem było Centrum Edukacji Szkolnej.
W eliminacjach gminnych konkursu „List do Świętego Mikołaja” wyróżnieniaotrzymały Zuzanna Pobożyi Martyna Pakos.
W gminnych zawodach sportowych w mini piłce koszykowej, które rozegrane zostały w Dargini, dziewczęta zajęły I miejsce,natomiast chłopcy uplasowali się na III pozycji.
W eliminacjach gminnych konkursu plastycznego „Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od ciebie każdy wymaga”, I miejsce zdobył Radosław Rylik, na II miejscu uplasowała się Marta Pałasińska a Amelia Dolińska otrzymała wyróżnienie.
Na szczeblu powiatowym w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Komendę Główną PSP, II miejsce zdobył Radosław Rylik a Marta Pałasińska otrzymała wyróżnienie.
W I Powiatowym Konkursie dla dzieci i młodzieży,, Mój zawód- moja przyszłość'' w kategorii prac plastycznych II miejsce zajął Radosław Rylik,
natomiast w kategorii albumów I miejsce zajęła Małgorzata Obławska a na III miejscu uplasowała się Martyna Pakos.
Zuzanna Poboży zdobyła I miejsce w finale Miejsko-Gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Dominik Serowski zajął II miejsce w I Gminnym Konkursie Wiedzy o Kulturze Wielkiej Brytanii.
Drużyna dziewcząt w składzie: Roksana Serowska, Marta Pałasińska, Wiktoria Lesiak, Natalia Zientek, Zuzanna Poboży, Katarzyna Zakrzewska, Wiktoria Jastrowska, Małgorzata Obławska i Amelia Dolińska zajęły II miejsce w Gminnym Zawodach w piłkę nożną natomiast drużyna chłopców: Dominik Serowski, Michał Malinowski, Rafał Paterek, Konrad Poboży, Konrad Serowski, Radosław Rylik i Mateusz Serowski uplasowali się na III miejscu.
Na powiatowym konkursie plastycznym pt.: „Mity starożytnych Greków w ilustracji ” Marta Pałasińska
ROK SZKOLNY 2016/2017
1.Podczas Europejskiego Dnia bez Samochodu, zorganizowanego w Bobo licach, Michał Malinowski zdobył II miejsce w rowerowym torze przeszkód.
2. W gminnym konkursie „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania - czytamy utwory Henryka Sienkiewicza”, Martyna Pakos zdobyła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do powiatowego etapu konkursu.
3. Reprezentanci naszej placówki wywalczyli II miejsce w Gminnym Turnieju Łuczników Tradycyjnych i Rycerzy Walczących o Pierścienie Księżnej Elżbiety i Zofii, który odbył się w Gimnazjum w Bobolicach.
4.W II Gminnym Konkursie pt.: „Religijny Konkurs Recytatorski” Wiktoria Jastrowska zajęła II miejsce, natomiast Amelia Misztal wywalczyła III miejsce.
5. W ramach Gminnego Konkursu „List do świętego Mikołaja” organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bobolicach, Gracjan Lesiak otrzymał wyróżnienie.
6. Cezary Rylik zajął I miejsce w powiatowym konkursie „Mój zawód – moja przyszłość” w kategorii uczniów klas I-III.
W konkursie wiedzy z języka angielskiego pn: „ANGLOMANIACY", który w tym roku organizowany był przez Szkołę Podstawową w Kłaninie, Wojciech Obławski, Martyna Pakos oraz Małgorzata Obławska zajęli II miejsce.
Rok szkolny 2017/2018
W Gminnym Konkursie „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania” wyróżnienie otrzymał Konrad Serowski.
Radosław Rylik zajął I miejsce a Pałasińska Nikola zdobyła wyróżnienie w gminnym Konkursie Plastycznym pt:. „Zapobiegajmy Pożarom”.
W III Gminnym Konkursie Ortograficznym, Martyna Pakos otrzymała tytuł Mistrza Ortografii.